Share

یک گروه وابسته به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان گفته است که شمار حملات هوایی به یمن در شش ماهه نخست سال جاری میلادی از تعداد بمباران‌های کل سال گذشته بیشتر بوده است.

یکی از حملات هوایی ائتلاف عربستان سعودی به یمن ـ عکس از آرشیو

یکی از حملات هوایی ائتلاف عربستان سعودی به یمن ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش رویترز، گروه حفاظت جهانی – یمن (GPC)، وابسته به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در گزارشی که چهارشنبه ۱۶ اوت / ۲۵ مرداد منتشر کرده، گفته که در بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال پنج هزار و ۶۷۶ حمله هوایی به یمن صورت گرفته در حالی که در طول ۱۲ ماه سال ۲۰۱۶ این میزان سه هزار و ۹۳۶ حمله بوده است.

شابیه مانتو، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در یمن گفت: «ما نگران تأثیرات روزافزون چنین حملاتی بر غیرنظامیان هستیم، به‌ویژه در مورد مرگ‌ومیر، جابه‌جایی و شرایط زندگی آن‌ها.»

گزارش منتشرشده نگفته است که چه نیروهایی دست به این حملات هوایی زده‌اند اما این ائتلاف کشورهای عربی به‌رهبری عربستان سعودی است که از ماه مارس ۲۰۱۵ حملات هوایی خود را به یمن آغاز کرده.

جنگ یمن تاکنون بیش از ۱۰ هزار کشته و بیش از یک میلیون نفر آواره بر جای گذاشته است. در یمن همچنین بیماری وبا شیوع پیدا کرده و ۵۰۰ هزار نفر به آن مبتلا شده‌اند.

در این جنگ از یک سو عربستان سعودی و کشورهای متحدش از دولت یمن حمایت می‌کنند و در سوی دیگر ایران از شیعیان حوثی پشتیبانی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بیش از نیم میلیون نفر در یمن به بیماری وبا مبتلا شده‌اند

نماینده سازمان ملل: یمن در آستانه فروپاشی کامل است

Share