Share

دستیار ویژه وزیر اطلاعات می‌گوید محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از خادمان نظام و «مدیران پاکدست» وزارت اطلاعات بوده است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در جلسه بررسی صلاحیت‌اش در مجلس

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در جلسه بررسی صلاحیت‌اش در مجلس

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مقام مسئول وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی که نامش منتشر نشده، گفته است آن‌چه در «رسانه‌های معاند و ضد انقلاب» درباره آذری جهرمی مطرح می‌شود «کذب محض» است.

او افزوده است که این اقدام «با هدف تخریب نیروهای خدوم جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود» و «آذری جهرمی از مدیران خوشنام، پاکدست و قانونمدار وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بوده است».

محمدجواد آذری جهرمی با ۳۶ سال سن جوان‌ترین وزیر پیشنهادی کابینه و چهره‌ای امنیتی است که معرفی‌اش از سوی روحانی واکنش‌های فراوانی را به دنبال داشته است.

او خود اعلام کرده که از سال ۸۴ تا ۹۲ در وزارت اطلاعات کار می‌کرده است. کمپین بین‌المللی حقوق بشر ۲۲ مردادماه جاری با صدور بیانیه‌ای به «سوابق مخدوش» آذری جهرمی اشاره کرده و گفته بود که او در سال ۸۸ بازجویی «فنی» از پنج نفر از اعضای ستاد قیطریه میرحسین موسوی را به عهده داشته است. همچنین فعالان حقوق بشر گفته‌اند که او در تهیه تجهیزات شنود و بازداشت فعالان مدنی به دنبال اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری در سال ۸۸، دست داشته است.

هیچ‌یک از مقامات جمهوری اسلامی از جمله خود محمدجواد آذری جهرمی به‌طور مشخص درباره این اتهامات چیزی نگفته‌اند.

نمایندگان مجلس روز سه‌شنبه ۱۵ اوت / ۲۴ مرداد صلاحیت محمدجواد آذری جهرمی را به‌عنوان وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت ارتباطات و فن‌آوری بررسی کردند. در این بررسی نیز چیزی درباره این اتهامات گفته نشد.

بیشتر بخوانید:

وزیر پیشنهادی برای وزارت ارتباطات: جوان ۳۶ ساله اطلاعاتی که در کار شنود است

موافقت‌ها و مخالفت‌های پیش‌پاافتاده پیرامون صلاحیت آذری جهرمی در مجلس

Share