Share

مهاجمی در شهر دورگو در فنلاند با چاقو به مردم حمله کرد. این حمله چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. پلیس به دنبال هم‌دستان احتمالی اوست.

صحنه حمله با چاقو در دورگو

مهاجمی با چاقو بعدازظهر جمعه، ۱۸ اوت در میدان خریدی در شهر دورگو به شهروندان حمله برد، دو تن را به قتل رساند و هشت تن دیگر را زخمی کرد.

مأموران پلیس فنلاند به پای او شلیک و سپس دستگیرش کردند.

یوها سیپیلا، نخست‌وزیر فنلاند در بیانیه‌ای این حمله را به شدت محکوم کرد و نوشت که «این عمل در بستر فنلاند یک جرم خشن و فوق‌العاده جدی است و همه ما را عمیقاً در شوک فروبرده».

فنلاند عموماً کشوری دور از جرایم خشونت‌بار است، اما سرویس امنیتی این کشور ماه ژوئن سطح هشدار امنیتی را افزایش داد و گفت که از برنامه‌ریزی‌هایی برای انجام اقدامات «تروریستی» در این کشور آگاهی یافته است.

پلیس گفته که هویت مهاجم دستگیرشده آشکار شده است، اما هنوز آن را به اطلاع عموم نرسانده.

هنوز از انگیزه‌های حمله دورگو یا احتمال «تروریستی» بودن آن خبری منتشر نشده است. هنوز هیچ گروهی نیز مسئولیت آن را برعهده نگرفته است.

پلیس جمعه‌شب به خانه‌ای در حومه‌ شرقی دورگو، در محله‌ای مهاجرنشین حمله برد. مشخص نیست آیا در این حمله کسی بازداشت شده است یا نه. اما مطبوعات محلی از بازداشت چندین تن در جریان اقدامات پلیس در جمعه‌شب خبر داده‌اند.

شهر دورگو در صد و چهل کیلومتری غرب هلسینکی، پایتخت فنلاند قرار دارد.

حمله به دورگو یک روز پس از حملات «تروریستی» در اسپانیا رخ داد. روز پنج‌شنبه در طی حمله یک هواخواه گروه «دولت اسلامی» (داعش) با خودرو به عابران یک خیابان پرازدحام بارسلونا ١٣ تن کشته شدند.


Share