Share

مهدی کروبی شنبه، ۲۸ مرداد بار دیگر تحت جراحی قلب قرار گرفت. خانواده مهدی کروبی می‌گویند باتری‌ای که در قلب او قرار داده بودند کار نمی‌کرده.

چهارمین عمل قلب کروبی در یک ماه گذشته

این چهارمین بار در یک ماه اخیر است که قلب او تحت عمل جراحی قرار گرفته.

محمد حسین کروبی، فرزند این رهبر محصور جنبش سبز در گفت‌وگو با وب‌سایت جماران گفته «بعد از اعتصاب غذا، پزشک متوجه شد که فشار خون ایشان پایین و ضربان قلب بالا است و با اطلاع وزیر بهداشت ایشان به بیمارستان منتقل شد و در همان  بخش CCU متوجه شدند که باتری قلب ایشان کار نمی کند.»

عمل جراحی مهدی کروبی دو ساعت طول کشید.

فاطمه کروبی درباره جراحی اخیر همسرش می‌گوید: «هنگامیکه پزشک محترم وزرات اطلاعات برای کنترل وضعیت جسمی ایشان به خاطر اعتصاب غذای خشک به محل حصر آمدند با فشار خون بالا و وضعیت بد نبض همسرم مواجه شدند. به‌ دنبال تماس ایشان با وزیر محترم بهداشت و درمان حدود ساعت یک بامداد تصمیم به انتقال آقای کروبی به بیمارستان گرفته شد».

مهدی کروبی، از رهبران محصور جنبش سبز سحرگاه چهارشنبه، کمی پس از انجام عمل قلب در اعتراض به حصر خانگی دست به اعتصاب غذای خشک زد. او شبانه بر اثر این اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد.

با توافق مقام‌های دولتی مبنی بر خروج نیروهای امنیتی از خانه مهدی کروبی، یکی از خواسته‌های او که به‌خاطر آن اعتصاب غذا کرده بود برآورده شد و او اعتصاب خود را شکست.

برخی نمایندکان مجلس شورای اسلامی و دیگر سیاستمداران به دنبال رفع حصر او هستند. نتیجه این تلاش‌ها هنوز مشخص نیست.


در همین زمینه

کروبی اعتصاب غذای خود را شکست

Share