Share

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص تضمینی که دولت روحانی به مهدی کروبی داده بود گفته خروج ماموران از منزل مهدی کروبی «دروغ محض» است.

اژه‌ای: برخی کاسب کار سیاسی‌ هستند و دلشان برای محصورین نمی‌سوزد

غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست مطبوعاتی درباره خروج نیروهای امنیتی از محل حصر مهدی کروبی گفت: «چه کسی این را گفته است؟ نیروهای وزارت اطلاعات از منزل مهدی کروبی خارج نشده‌اند و این دروغ محض است».

محمد کروبی، فرزند مهدی کروبی اعلام کرد که مقام‌های دولتی تضمین داده‌اند نیروهای امنیتی از خانه پدرش خارج شوند. خروج نیروهای امنیتی از منزل مهدی کروبی یکی از خواسته‌هایی بود که کروبی به‌خاطر آن‌ دست به اعتصاب غذا زده بود.

معاون اول قوه قضائیه درباره خواسته دوم مهدی کروبی یعنی برگزاری دادگاه علنی و تشکیل کمیته رفع حصر در فراکسیون امید مجلس گفت: «تا زمانی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره حصر وجود دارد، نمی‌توان از دادگاه علنی حرف زد».

خبرگزاری قوه قضائیه میزان، سخنان اژه‌ای درباره حصر را بازتاب نداده.

اژه‌ای درباره روند درمانی و امکانات بهداشتی مهدی کروبی گفت «یکی از آنها بیمارستان رفته و برخی پزشکان که پرونده او را دیده‌اند گفتند چنین سرویسی به سران کشور داده نشده است».

اژه‌ای درباره خدمات درمانی کروبی گفته چنین سرویسی به سران کشور داده نشده است/ عکس از صفحه محمد تقی کروبی

اظهارات اژه‌ای درباره امکانات پزشکی کروبی درحالی بیان می‌شود که خانواده مهدی کروبی می‌گویند باتری‌ای که در قلب او قرار داده بودند کار نمی‌کرده.

مهدی کروبی شنبه، ۲۸ مرداد برای چهارمین بار در یک ماه اخیر تحت جراحی قلب قرار گرفت.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: «بحت دیگر راجع به کاسب کار سیاسی است که دروغ می‌گوید و دلشان به حال محصورین نمی‌سوزد بلکه می‌خواهند کاسب کاری کند و از این رو  مسائل دروغ مطرح می‌کنند و دنبال منافع خود هستند».

محمد تقی کروبی، عصر روز پنج‌شنبه ۲۶ مرداد در صفحه توئیتر خود نوشته بود که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت به همراه معاون امنیتی وزیر اطلاعات خبر خروج نیروهاى امنیتى از منزل پدرش را اعلام کردند. او همچنین نوشته بود دولت متعهد شده که مأموران امنیتی کنترل حصر از بیرون صورت بپذیرد.

در هفته‌های گذشته نمایندکان مجلس شورای اسلامی و دیگر سیاستمداران به دنبال رفع حصر از مهدی کروبی بودند.


در همین زمینه

کروبی اعتصاب غذای خود را شکست

 

Share