Share

در نصرآباد اصفهان، حکم اعدام در ملاء عام فردی به اجرا گذاشته شد که رسانه‌ها از او با عنوان «قاتل دختر نصرآبادی» نام برده‌اند.

تصویر منتشر شده از اعدام در ملاء عام و حضور کودکان – نصرآباد اصفهان

به گزارش سایت رکنا که بیشتر اخبار حوادث را پوشش می‌دهد، رئیس کل دادگستری اصفهان از اجرای حکم اعدام «قاتل دختر نصرآبادی» در برابر دیدگان مردم خبر داد.

به گفته احمد خسروی وفا، این حکم چندی پیش در دیوان عالی کشور تایید شده بود که در نهایت صبح روز دوشنبه ۳۰ مرداد ۹۶ اجرا شد.

این حکم با گذشت  ۲۲۸ روز از قتل فاطمه نیکبخت، دختر ۱۵ ساله، اجرا شد.

بنا بر گزارش‌های موجود، اواخر دی ماه ۹۵ خبر مفقود شدن فاطمه نیکبخت پس از اینکه در جلسه امتحان حضور نیافت، به اطلاع خانواده او و پس از آن پلیس رسید. در نهایت اما جسد این دختر دبیرستانی در مخروبه‌های نصرآباد پیدا شد.

به گفته ستار خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، «کارآگاهان در جریان تحقیقات با به دست آوردن سرنخ‌هایی از قاتل توانستند در کمتر از شش ساعت پس از وقوع حادثه، این فرد را که جوانی ۲۵ ساله و دارای سه فقره سابقه کیفری بوده، در حال فرار از منزلش دستگیر کنند.»

بنا بر گفته رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان فرد متهم پس از دستگیری در نهایت به قتل دختر نوجوان اعتراف و عنوان کرده که او را به‌ زور به محل کشف جسد کشانده و سپس به قتل رسانده است.

نصرآباد جرقویه در جنوب شرقی شهر اصفهان قرار دارد.

شماری از احکام اعدام‌ در ایران، به ویژه آنهایی که جنبه عمومی دارند بنا بر تصمیم مقام قضایی در برابر دیدگان مردم اجرا می‌شوند.

اعدام در ملاء عام موجب انتقاد جدی نهادهای حقوق بشری از مقام‌های جمهوری اسلامی شده است. اعدام در ملاء عام از جمله موارد نقض حقوق بشر در ایران است که در یکی از آخرین قطعنامه های سازمان ملل متحد درباره نقض حقوق بشر در ایران نیز به آن اشاره شده: تصویب قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ایران در مجمع عمومی سازمان ملل


در همین زمینه:

Share