Share

بمب‌افکن‌های راهبردی روسیه همزمان با رزمایش مشترک کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا بر فراز شبه‌جزیره کره به پرواز درآمدند.

بمب‌افکن‌های راهبردی توپولوف تی یو ۹۵ روسیه

روسیه اعلام کرده است که با هرگونه عملیات نظامی یک جانبه آمریکا در شبه‌جزیره کره مخالف است.

به گزارش خبرگزاری رویترز بمب‌افکن‌های راهبردی توپولوف تی یو ۹۵ روسیه پنجشنبه ۲۴ اوت از فراز اقیانوس آرام، دریای ژاپن و دریای چین و از روی آسمان ژاپن و سئول، پایتخت کره جنوبی عبور کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که این بمب‌افکن‌ها به ابزار و وسایل جمع‌آوری اطلاعات نیز مجهز بوده‌اند.

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، اعلام کرده که رزمایش مشترک ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی به تخفیف بحران کره کمکی نمی‌کند.

وزارت خارجه روسیه به آمریکا هشدار داده که با توجه به سلاح‌های کره شمالی هرگونه حمله به این کشور یا یک پیشامد ناخواسته ممکن است به یک درگیری نظامی بزرگ در این منطقه بینجامد.

از روز دوشنبه ۲۱ اوت / ۳۰ مرداد، ۱۷ هزار و ۵۰۰ سرباز آمریکایی با هزاران سرباز کره جنوبی رزمایش مشترک سالانه ۱۱ روزه خود را با نام «نگهبان آزادی اولچی» آغاز کرده‌اند.

در مرکز رزمایش ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده، شبیه‌سازی کامپیوتری از جنگ در شبه‌جزیره کره قرار دارد. در این مانور برخلاف رزمایش‌های قبلی دو کشور از تمرینات تیراندازی خبری نیست. سه هزار سرباز آمریکایی به‌این منظور به کره جنوبی پرواز کرده‌اند. آمریکا در کره جنوبی ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز مستقر کرده است.

پیونگ‌یانگ واشنگتن را متهم می‌کند که به بحران شبه‌جزیره کره دامن می‌زند. «رودونگ سینمون»، روزنامه رسمی کره شمالی نوشته است که هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین کند که رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی به یک «نبرد واقعی» گسترش نیابد.

بیشتر بخوانید:

کره شمالی آمریکا را به اقدام تلافی‌جویانه تهدید کرد

Share