Share

ولی‌الله رستمی‌نژاد، دستفروش و اخراجی انقلاب فرهنگی که در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر خرم‌آباد رأی اول را کسب کرده بود، در ویدئوی جدیدی خطاب به مردم این شهر گفته است که دیگر نمایندگان او را از چرخه تصمیمات کنار گذاشته‌اند.

رستمی‌نژاد در ویدئویی که شنبه، چهارم شهریور در شبکه‌های اجتماعی پخش شد، با انگشتانش علامت پیروزی (V) نشان می‌دهد و می‌گوید: «شما از جان مایه گذاشتید و به من رأی بالا دادید … اما حالا که کار را شروع کردم، سنگ‌اندازی و کارشکنی‌های فراوانی هست.»

او مدعی شده که دیگر اعضای شورای شهر با او «کینه‌توزی و دشمنی» می‌کنند و به او می‌گویند که «رأی مردم هیچ ارزشی ندارد.»

ولی‌الله رستمی‌نژاد معلم مدرسه بود اما سال ۱۳۶۰، در پاکسازی‌های انقلاب فرهنگی اخراج شد. او که پیش از انقلاب ۱۳۵۷ موفق شده بود از رشته ادبیات و زبان انگلیسی فارغ التحصیل شود، در سال‌های پس از اخراج به دستفروشی و پرنده فروشی اشتغال داشته.

در بین سال‌های ۶۲-۱۳۵۹، وقایعی مانند تعطیلی دانشگاه‌ها، پاکسازی شماری از دانشجویان و اساتید و تغییر بودجه‌های درسی دانشگاه‌ها در ایران رخ‌ داد که از آن با عنوان انقلاب فرهنگی و اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها یاد می‌شود.

انتخاب رستمی‌نژاد با استقبال گسترده کاربران فضای مجازی روبرو شد. برخی رأی به او را اعتراضی به عملکرد ضعیف و فساد در شهرداری و شورای شهر می‌خوانند. همزمان شماری نیز انتقاد می‌کنند که او از تخصص لازم برای حضور در شورا برخوردار نیست.

رستمی‌نژاد در ویدئوی منتشرشده می‌گوید که «من برای مطالبات شما پا پس نمی‌گذارم. هم‌اکنون زبان گویای شمایم و به حمایت شما نیاز دارم.»


ویدئوی منتشرشده

Share