Share

در شمال هندوستان حکم یک پیشوای مذهبی که به اتهام تجاوز جنسی به دو زن روزنامه‌نگار  محاکمه و به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم شده بود اجرا شد.

گورو گورمت رام رحیم سینگ، پیشوای مذهبی

در ۲۵ اوت ۲۰۱۷ دادگاه ویژه‌ای در شهر «پنج‌کولا» در شمال هندوستان، گورو گورمت رام رحیم سینگ، پیشوای مذهبی را به اتهام تجاوز جنسی به دو زن روزنامه‌نگار محاکمه و به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم کرد. طرفداران این پیشوای مذهبی در شهرهای شمال هندوستان در اعتراض به حکم دادگاه به خیابان‌ها ریختند و به زودی شورش بزرگی آغاز شد که ۳۰ کشته و ۵۰۰ مجروح به جای گذاشت.

رام رحیم که یک پیشوای مذهبی است و بیش از ۶۰ میلیون نفر در شمال هندوستان به او اعتقاد دارند، به لباس‌‌های عجیب، موتورسیکلت و زینت‌آلات پرزرق و برق علاقه دارد. او خواننده موسیقی پاپ، بازیگر فیلم‌های اکشن، تهیه‌کننده و کارگردان چند فیلم سینمایی از جمله فیلم «فرستاده خدا» و همینطور فیلمنامه‌نویس و آهنگساز و در یک کلام همه‌فن‌حریف و همه‌کاره است.

پلیس ۹۰۰ نفر از طرفداران رام راحیم سینگ را در شهرهای مختلف از جمله در دهلی نو بازداشت کرده. مقامات امنیتی در شمال هندوستان برای جلوگیری از شورش تدابیر ویژه‌ای هم اندیشیده‌اند از جمله مدارس برخی از شهرهای شمال هندوستان تعطیل شده و در این شهرها حتی شبکه اینترنت هم قطع شده است.

رام رحیم در سال ۲۰۰۲ به اتهام تجاوز جنسی به دو زن روزنامه‌نگار محاکمه شده. در همان سال یک روزنامه‌نگار هم که درباره این پرونده گزارش‌هایی تهیه کرده بود به قتل رسیده. علاوه بر این این پیشوای مذهبی متهم است که صدها نفر از پیروانش را وادار کرده که خود را اخته کنند.

 

Share