Share

محمدمیلاد زم، فرزند کوچک محمدعلی زم، روحانی اصلاح‌طلب روز یکشنبه ۵ شهریور بازداشت شد.

به گزارش سحام‌نیوز و چند وب سایت حقوق بشری، مأموران حفاظت اطلاعات قوه قضائیه محمدمیلاد زم را بازداشت کرده‌اند و هنوز محل نگهداری او معلوم نیست.

بر اساس این گزارش این فرزند محمدعلی زم در حالی بازداشت شده که تاکنون هیچ فعالیت سیاسی و مدنی خاصی نداشته است.

روح‌الله زم، برادر محمدمیلاد زم نیز یک بار در سال ۱۳۸۸ در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او سپس به خارج از کشور رفت و سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز را راه‌اندازی کرد. روح‌الله زم چندین نامه خطاب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نوشت و از شکنجه‌هایی که در زندان بر او رفت سخن گفت.

گفته می‌شود پسر کوچک محمدعلی زم برای افزایش فشار به برادرش روح‌الله به‌منظور توقف فعالیت و بازگشت به ایران بازداشت شده است.

در ۱۸ مردادماه سال جاری محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران گفته بود که به کسانی که با کانال آمدنیوز در ارتباط هستند از سوی وزارت اطلاعات تذکر داده شده و «اقدامات در زمینه ایجاد جنگ روانی علیه این کانال راه افتاده است».

حجت‌الاسلام محمدعلی زم، معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و رئیس پیشین حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، در عرصه سینما هم فعالیت دارد.

زم رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی ویدئو رسانه و صاحب یک مؤسسه سینمایی است.

در اردیبهشت ماه سال جاری، محمدرضا یوسفیان، رئیس دفتر زم در دبیرخانه سازمان مناطق آزاد نیز توسط سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بازداشت شده بود.

Share