Share

حال رضا شهابی که ۲۲ روز است در زندان رجایی شهر در اعتصاب غذا به سر می‌برد، مساعد نیست. شهابی روز چهارشنبه ۸ شهریور در ملاقات با خانواده خود ضعف شدید داشته و قادر به صحبت‌کردن نبوده است.

جمعی از فعالان دانشجویی در منزل شهابی- تاکنون گروه‌های مختلفی از فعالان اجتماعی با حضور در منزل رضا شهابی همبستگی خود را با او و خانواده‌اش اعلام کرده‌اند

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در اطلاعیه‌ای نوشت خانواده رضا شهابی امروز او را در زندان ملاقات کرده و متوجه شده‌اند وضع جسمی او مناسب نیست. او دچار ضعف شدید است و دست چپش بی‌حس شده است.

رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد، از روز ۱۸ مرداد که دوباره زندانی شد با خواست آزادی بی‌قید و شرط خود دست به اعتصاب غذا زد.

بازداشت دوباره رضا شهابی موجی از اعتراض فعالان اجتماعی و همچنین نهادهای مدافع حقوق کارگران و سندیکاها را به دنبال داشت.

طوماری که در همبستگی با شهابی و در اعتراض به دستگیری دوباره او و درخواست آزادی فوری‌اش منتشر شده، تاکنون توسط صدها تن از فعالان کارگری و مدنی امضا شده است.

کنفدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل ایتف و پنج سندیکای کارگری فرانسه از جمله سازمان‌های کارگری‌ای هستند که دستگیری شهابی را شدیدا محکوم کرده و خواستار آزادی فوری او شده‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد در بیانیه امروز خود عمیقا نسبت به وضعیت سلامت رضا شهابی، عضو هیات مدیره این سندیکا ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی فوری او شده است.


  • در همین زمینه

اعتصاب غذای رضا شهابی-کنفدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل خواستار آزادی فوری او

Share