Share

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اصلاح‌طلبان ایران را از «تروریست‌های سال ۶۰»، «منافق‌تر» توصیف کرد.

خبرگزاری فارس، روز شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ خبر داد نقدی که در مراسم «گرامیداشت شهدای مبارزه با ترور»، سخنرانی می‌کرد، در توضیح این گفته خود افزود «منافقین» سال ۱۳۶۰ «هر چه قدر هم که نفاق داشتند، سرانجام کفر خود را رو کردند و دست به اسلحه بردند. اما این منافقین (اصلاح‌طلبان) در این سال‌ها بارها با آمریکا و صهیونیست‌ها هم‌دستی کردند ولی هنوز هم تلاش می‌کنند چهره خود را موجه نشان دهند و هنوز هم از راه امام‌ (آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران) و انقلاب دم می‌زنند.»

مقامات حکومت ایران از سازمان مجاهدین خلق، یکی از گروه‌های مخالف که در سال ۱۳۶۰ دست به اقدام مسلحانه علیه حکومت این کشور زد، به عنوان «گروهک تروریستی منافقین» نام می‌برند.

رئیس سازمان بسیج، اصلاح‌طلبان را «آدم‌های فاسدی» نامید که تلاش می‌کنند خود را به راه امام (آیت‌الله خمینی) منتسب کنند

محمدرضا نقدی گفت: «وقتی رأس منافقین ملعون امروز، با شاه جنایتکار بحرین می‌نشیند و رئیس دفتر خود را پیش او می‌فرستد تا از آن‌ها کمک مالی بگیرد و یا وقتی که با ولیعهد و شاه عربستان هم‌نشینی می‌کند و از او پول، رهنمود و خط می‌گیرد ولی در مقابل مردم حرفی دیگر می‌زند، باید بداند که مردم آن‌ها را شناخته‌اند.»

برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند این بخش از سخنان محمدرضا نقدی به محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران اشاره دارد.

به گفته رئیس سازمان بسیج، «آن‌ها پول از این افراد می‌گیرند، فتنه می‌کنند ولی خجالت نمی‌کشند. این افراد در فتنه ۸۸ رسوا شدند ولی باز امروز هم هنوز مدعی هستند و هر شب افطار می‌دهند و جلسه می‌گیرند و نقشه می‌کشند برای روزهای آینده که چه آشوبی به پا کنند و چه طور به صحنه بیایند و یا خدای ناکرده گروهی از مردم را فریب دهند.»

حکومت ایران از اعتراضات پس از انتخابات جنجالی ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ به عنوان «فتنه» نام می‌برد.

نقدی افزود: «وقتی به این منافقین می‌گوییم این چه کارهایی است که می‌کنید، می‌گویند ما اصلاح‌طلبیم.»

رئیس سازمان بسیج، اصلاح‌طلبان را «آدم‌های فاسدی» نامید که «تلاش می‌کنند خود را به راه امام منتسب کنند.»

از دوم خرداد ۱۳۷۶ که محمد خاتمی به عنوان رئیس‌جمهور ایران انتخاب شد، طرفداران او به عنوان «اصلاح‌طلب» نام گرفتند.

محمد خاتمی یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب است که در دو سال گذشته انتقاداتی را علیه فضای امنیتی ایران مطرح کرده و خواهان آزادی‌ زندانیان سیاسی و آزادی احزاب و مطبوعات شده است.

شماری از حامیان حکومت ایران، علاوه بر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان که هم‌اکنون در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند، از محمد خاتمی نیز در کنار این دو به‌عنوان «سران فتنه» نام می‌برند و خواهان محاکمه وی نیز هستند.

با این حال شمار دیگری از اصول‌گرایان که به اصول‌گرای «میانه و معتدل» مشهور هستند، محمد خاتمی را در «چارچوب نظام جمهوری اسلامی» می‌دانند.

 

Share