Share

علیرضا رجایی، روزنامه‌نگار سرشناس ایرانی به خاطر ابتلا به بیماری سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفت، چشم راست او تخلیه شد و بخشی از استخوان‌های سمت راست صورتش را از دست داد.

تصویر علیرضا رجایی بعد از عمل جراحی بر تخت بیمارستان در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

علیرضا رجایی از سال ۱۳۹۰ به اتهام عضویت در ائتلاف نیروهای ملی مذهبی و اقدام علیه امنیت ملی، چهار سال از زندگی‌اش را در زندان جمهوری اسلامی به سر برد. در همان سال‌ها بود که به سرطان سینوس مبتلا شد. در بهداری زندان اما به بیماری او توجه لازم نشد و این بیماری گسترش پیدا کرد.

مادر علیرضا رجایی به سایت «کلمه» گفته بود که دندان او در زندان عفونت کرده بود و اجازه درمان نیافته بود. با بالا گرفتن این عفونت، پزشکان زندان، پزشکی قانونی و بیمارستان بقیه الله توصیه اکید به ادامه درمان در بیرون زندان کرده بودند اما مقام‌های قضایی باز هم اجازه درمان نداند.

علیرضا رجایی در سال‌های دهه ۱۳۷۰ دبیر گروه سیاسی روزنامه‌های «جامعه»، «توس»، «خرداد»، «عصر آزادگان» و «نشاط» بود. این روزنامه‌ها توقیف شده‌اند.

او در انتخابات مجلس ششم کاندیدای شهر تهران و جزو ۳۰ نماینده منتخب بود، اما شورای نگهبان با ابطال بیش از ۷۰۰ هزار رأی حکم داد که به جای او، غلامعلی حداد عادل به مجلس شورای اسلامی برود.

بیشتر ببینید:

اراک: برپا شدن همزمان دو تجمع و راهپیمایی کارگری

Share