Share

یک مداح مذهبی گفت هر کس اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران را به قتل برساند، به او پول خواهد داد.

روزنامه اعتماد چاپ تهران، یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ خبر داد که منصور ارضی از مداحان مذهبی گفته است: «این‌ها (مشایی و همفکرانش) دارند برای دو سال دیگر برای ریاست‌جمهوری کار می‌کنند تا رأی اراذل و اوباش را جمع کنند و این آرزو را به گور می‌برند.»

چندی پیش حسن الله‌وردی‌نژاد، دبیرکل حزب رفاه ایران از احتمال کاندیداتوری اسفندیار رحیم مشایی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران خبر داده بود.

به گفته وی، مشایی در صورتی که کاندیدا شود، مردم با رأی «چشم‌گیری» او را به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنند.

منصور ارضی: فعلاً (مشایی را) قایمش کردن، بچه‌ها پیداش کنن می‌کشنش. فعلاً این یهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم

تارنمای ابصارنیوز که بخش بیشتری از سخنان ارضی را منتشر کرده، نوشته این مداح مذهبی، مشایی را «یهودی و ملعون» توصیف کرده است.
این مداح درباره مشایی گفته است: «فعلاً قایمش کردن، بچه‌ها پیداش کنن می‌کشنش. فعلاً این یهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه اینکه حالا مثلاً بگم… چون اینا خطرناکن، اینا بیان روی کار نمی‌دونی با دین جوونا چه کار می‌کنن…»

یک بار پیش از این در فروردین‌ماه سال جاری دفتر ریاست جمهوری از منصور ارضی به دلیل آن‌چه که اهانت به اسفندیار رحیم مشایی عنوان کرد به مراجع قضایی شکایت کرده بود که در روز ۲۴ فروردین‌ماه منصور ارضی در مراسمی بار دیگر به رئیس دفتر احمدی‌نژاد حمله کرد و گفت: «این مشایی کسی است که دارد به دین خدا و به پیامبران خدا توهین می‌کند. می‌گوید آن‌ها مدیریت ندارند، فراری هستند. همه این‌ها را گفته و به نبوت ما اهانت کرده و ما هم اهانت می‌کنیم. همه پیامبران را مسخره کرده و بعد هم گفته «دین ایرانی». یواش یواش هخامنش و کوروش و داریوش را هم آوردند.»
مشایی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شدیدترین» تهدیدی است که تاکنون علیه این مقام دولت ایران مطرح شده است.
منتقدان دولت از مشایی و هم‌فکران وی به عنوان «جریان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانیت و ولایت فقیه» را «تضعیف» کنند.
موج انتقادات علیه مشایی و نزدیکانش پس از ماجرای برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با آن شدت گرفته است.
در دو ماه گذشته چندین نفر از نزدیکان مشایی بازداشت شده‌اند و شماری از چهره‌های اصول‌گرا نیز خواهان بازداشت مشایی شده‌اند.
با گسترده‌شدن انتقادات علیه مشایی، وی مدتی است که کمتر در نشست‌های هیأت دولت شرکت می‌کند.

 

Share