Share

۱۲۶ دانش‌آموز نخبه دختر در مقطع راهنمایی و دبیرستان در استان هرمزگان برای شرکت در اردوی دانش‌آموزی فرزانگان به شیراز می‌رفتند که اتوبوس حامل آنان در اثر خواب‌آلودگی راننده در حوالی داراب واژگون شد. این حادثه بیش از ۴۴ کشته و زخمی به جای گذاشت.

۴۴ کشته و زخمی در تصادف اتوبوس دانش‌آموزان نخبه هرمزگانی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اتوبوس حامل دانش‌آموزان حدود چهار بامداد روز جمعه ۱۰ شهریور در حوالی داراب واژگون شد. کمک‌راننده و یکی از مربیان و همینطور دست‌کم ۹ دانش‌آموز در این حادثه کشته و ۳۳ دانش‌آموز هم مجروح شدند که حال دست‌کم ۴ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده. راننده اتوبوس را هم بازداشت کرده‌اند.

حسن نوری، معاون سازمان اورژانس کشور اعلام کرده که دو دانش‌آموز تحت عمل جراحی قرار گرفتند و یکی از اعضای بدنشان را از دست دادند. دو دانش‌آموز دیگر هم به قطع نخاع دچار شده و فلج شده‌اند.

در پی این حادثه وزیر آموزش و پرورش در پیامی توییتری از سفر خود به داراب خبر داده است.

نماینده مردم هرمزگان، استادار هرمزگان و رئیس سازمان دانش‌آموزی و قائم‌مقام وزیر بهداشت هم به محل حادثه رفته‌اند.

این نخستین بار نیست که در تصادف اتوبوس‌های حامل دانش‌آموزان و دانشجویان، عده‌ای نوجوانان و جوانان ایرانی جان خود را از دست می‌دهند. در سال‌های گذشته سوانحی که برای اتوبوس‌های راهیان نور پیش می‌آمد، همواره خبرساز بود.

حادثه اتوبوس حامل دانشجویان صنعتی شریف که ۲۶ اسفند ۱۳۷۶  به ته دره سقوط کرد و هفت نفر از دانشجویان و دو عضو هیأت علنی دانشگاه را به کشتن داد، در تاریخ ایران ثبت  شده است. مریم میرزاخانی، نابغه ریاضی یکی از بازماندگان این حادثه بود.

Share