Share

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران گفت اگر دادستان تهران در برابر تهدیدکنندگان دولت واکنشی نشان ندهد، به معنای این است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده تا «امور خلاف قانون‌شان را پی‌گیری کنند.»

اشاره جوانفکر به سخنان تند منصور ارضی، یکی از مداحان مذهبی در تهران است که چند روز پیش گفته بود: «هر کس مشایی را بکشد من پولش را می‌دهم.»

جوانفکر سه‌شنبه اول شهریور ۱۳۹۰ به روزنامه اعتماد گفت واکنش به این سخنان «وظیفه دولت نیست» بلکه دادستان باید به آن رسیدگی کند.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، دو روز پیش گفته بود مشایی می‌تواند از این مداح شکایت کند اما جوانفکر گفت دولت معتقد است که دادستان تهران نماینده مدعی‌العموم است و باید رسیدگی کند.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) افزود: «دولت در این ماجرا باید منتظر واکنش دستگاه قضا باشد، چرا که با طرح اظهارات آقای ارضی و تهدید مسئولان به قتل، قطعاً احساسات مردم جریحه‌دار شده است پس فعلاً باید منتظر واکنش دادستان تهران به‌عنوان نماینده مدعی‌العموم به این قضایا باشیم.»

علی‌اکبر جوانفکر: با طرح اظهارات آقای ارضی و تهدید مسئولان به قتل، قطعاً احساسات مردم جریحه‌دار شده است

جوانفکر با انتقاد از «بی‌تفاوتی» دادستان تهران در برابر تهدیدی که علیه مشایی مطرح شده، خواهان اقدام وی شده است.

مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد افزود: «دولت قطعاً توسط معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری از دستگاه قضا در مورد کوتاهی دادستان سئوال خواهد کرد.»

وی همچنین گفت «سابقه» نشان داده که طرح شکایت دولت نیز «نتیجه مطلوبی» به دنبال ندارد و «به نتیجه نمی‌رسد.»

جوانفکر افزود: «دولت اصرار دارد که دادستانی به وظیفه‌اش عمل کند، چرا که اگر دادستانی در برابر تهدید یک مسئول به مرگ سکوت کند و شخص تهدیدکننده را آزاد بگذارد، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.»

وی «سکوت» قوه قضائیه را «میدان دادن به هرج‌ومرج‌هایی» دانسته که «هر روز دارد رونق پیدا می‌کند.»

منصور ارضی درباره اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌ جمهور ایران همچنین گفته بود: «فعلاً قایمش کردن، بچه‌ها پیداش کنن می‌کشنش. فعلاً این یهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه این‌که حالا مثلاً بگم… چون اینا خطرناکن، اینا بیان روی کار نمی‌دونی با دین جوونا چه کار می‌کنن…»

مشایی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شدیدترین» تهدیدی است که تاکنون علیه این مقام دولت ایران مطرح شده است.

منتقدان دولت از مشایی و هم‌فکران وی به‌عنوان «جریان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانیت و ولایت فقیه» را «تضعیف» کنند.

موج انتقادات علیه مشایی و نزدیکانش پس از ماجرای برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با آن شدت گرفته است.

در دو ماه گذشته چندین نفر از نزدیکان مشایی بازداشت شده‌اند و شماری از چهره‌های اصول‌گرا نیز خواهان بازداشت مشایی شده‌اند.

با گسترده‌شدن انتقادات علیه مشایی، وی مدتی است که کمتر در نشست‌های هیأت دولت شرکت می‌کند.
 

Share