Share

سعید نقدی، مدیر کانال تلگرامی حامیان روحانی به ۴ سال حبس و ۲ سال محرومیت از فعالیت در گروه‌ها و رسانه‌ها و احزاب محکوم شد. حیدر ولی‌زاده مدیر کانال تلگرامی مجمع اصلاح‌طلبان نیز شش ماه حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده است.

روزنامه نگاری در ایران/ کارتون از اسد بینا‌خواهی

نرگس نقدی، وکیل سعید نقدی به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) خبر داده که به رأی صادره اعتراض خواهد کرد:

«امیدواریم قضات دادگاه تجدید نظر با توجه به دفاعیات و مستندات قانونی تصمیمی شایسته اتخاذ کنند.»

به گفته نرگس نقدی، موکل او به بیماری گوارشی مبتلاست و در پنج ماهی که در بازداشت بوده، یک بار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

علاوه بر سعید نقدی، حیدر ولی‌زاده مدیر کانال تلگرامی مجمع اصلاح‌طلبان نیز شش ماه حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده است. ولی‌زاده در واکنش به این حکم نوشته است: «ما نه برانداز بودیم، نه مخالف. منتقد بودیم.»

او در نوشته دیگری با اشاره به بازداشت حسین فریدون، برادر رئیس جمهور اسلامی می‌نویسد:

« وقتی یک شبه پنجاه میلیارد وثیقه برای #فریدون مهیا می‌شود، یک شبه هم با رایزنی می‌توان محکومیت ادمین‌های تلگرامی را حل کرد. متأسفانه نمی‌خواهند.»

در اسفند ۹۵، دوازده نفر از مدیران چند کانال تلگرامی طرفدار دولت حسن روحانی بازداشت شدند. ۸ نفر از آن‌ها همچنان در زندان‌اند. گفته شده بود که طرفداران ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه خواهان بازداشت این اشخاص بوده‌اند.

علی احمدنیا از نزدیکان محمدرضا عارف، سعید افروزی از بارزترین حامیان حسن روحانی در سال‌های گذشته و حیدر ولی‌زاده از نزدیک‌ترین افراد به محمد خاتمی و سعید نقدی مسئول شاخه جوانان حزب کار از چهره‌های شاخص در میان بازداشت‌شدگان به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید:

مدیران کانال‌های تلگرامی بازداشت شده به ۲۳سال حبس محکوم شدند

Share