Share

محسن نیک‌ورز، دادستان عمومی و انقلاب سیرجان، واقع در استان کرمان اعلام کرد که مأموران امنیتی ۱۹ نفر را در یک مهمانی در باغ‌های حومه این شهر بازداشت کردند.

محسن نیک‌ورز روز دوشنبه ۱۳ شهریور به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت این بازداشت در تالاری در باغ‌های حومه شهر سیرجان انجام شده و زنان و مردان در آن در حال رقص و پایکوبی بوده‌‌اند.

به‌گفته دادستان عمومی سیرجان در این رابطه مقادیری مشروبات الکلی و بطری‌های مشروبات الکلی مصرف شده کشف و ضبط شده است.

دستگیرشدگان ۷ نفر زن و ۱۲نفر مرد بودند و همه آن‌ها پس از تفهیم اتهام بازداشت و به زندان معرفی شدند.

دایرکنندگان مهمانی اما تحت تعقیب پلیس قرار دارند و تالار برگزاری نیز پلمب شده است.

محسن نیک‌ورز گفت: «علاوه‌بر تعقیب کیفری، مجوز برخی تالارداران که اجازه برگزاری مجالس مختلط می‌دهند، ابطال و مکان‌های مذکور پلمب خواهد شد.»

او همچنین گفت با کسانی که در چنین مهمانی‌هایی شرکت می‌کنند «با اشد مجازات قانونی رفتار خواهد شد.»

این نخستین بار نیست که استان کرمان شاهد چنین یورش‌هایی به مهمانی‌هاست. پیش از این در استان کرمان بارها مأموران انتظامی و امنیتی از برگزاری مهمانی‌های زنان و مردان جلوگیری کرده‌اند.

نوشیدن مشروبات الکلی حتی در فضای خصوصی و دور هم جمع شدن و شادی کردن جوانانی که لزوماً با هم رابطه زناشویی ندارند از تابوهای جمهوری اسلامی است.

از این رو، بازداشت شهروندان در مهمانی‌ها سال‌هاست به رویه‌ای عادی در جمهوری اسلامی تبدیل شده است و گاه احکامی غیرقابل پیش‌بینی برای این افراد صادر می‌شود. به‌رغم این فشارها و محدودیت‌ها اما برگزاری مهمانی‌های مختلط همچنان در بین مردم رواج دارد.

در یکی از آخرین نمونه‌هایی که در رسانه‌های رسمی خبر آن منتشر شد، ۱۷ مردادماه سال جاری ۶۴ دختر و پسر جوان در یک استخر پارتی در اطراف شهر اصفهان بازداشت شدند.

بیشتر بخوانید:

۶۴ دختر و پسر در یک مهمانی در اصفهان بازداشت شدند

Share