Share

فاطمه بداغی از درخواست رسیدگی قضایی در مورد اظهارات منصور ارضی علیه مشایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاطمه بداغی، معاون حقوقی محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، امروز چهارشنبه دوم شهریور در حاشیه جلسه هیأت دولت در مورد سخنان اخیر منصور ارضی درباره اسفندیار رحیم مشایی، گفت: «در این ارتباط درخواست رسیدگی قضایی می‌کنیم.»

روزنامه اعتماد چاپ تهران، یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ خبر داد که منصور ارضی از مداحان مذهبی گفته است هر کس اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران را به قتل برساند، به او پول خواهد داد.

ارضی گفت: «این‌ها (مشایی و همفکرانش) دارند برای دو سال دیگر برای ریاست‌جمهوری کار می‌کنند تا رأی اراذل و اوباش را جمع کنند و این آرزو را به گور می‌برند.»

این مداح مذهبی در مورد مشایی افزود: «فعلاً قایمش کردن، بچه‌ها پیداش کنن می‌کشنش. فعلاً این یهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه اینکه حالا مثلاً بگم… چون اینا خطرناکن، اینا بیان روی کار نمی‌دونی با دین جوونا چه کار می‌کنن…»

فاطمه بداغی در ادامه سخنان خود افزود دستورات آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در مورد ممنوعیت هتک حرمت و هتاکی باید حفظ شود.

فاطمه بداغی: هر شخص حقیقی و حقوقی ممنوعیت هتک حرمت و هتاکی زیر پا بگذارد، درخواست رسیدگی قضایی می‌کنیم

بداغی ادامه داد: «هر شخص حقیقی و حقوقی این موضوع را مخدوش کند و زیر پا بگذارد، کار او را در راستای نقض فرامین مقام معظم رهبری می‌دانیم و درخواست رسیدگی قضایی می‌کنیم.»

روز گذشته یکم شهریور علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد نیز در این رابطه به روزنامه اعتماد گفت اگر دادستان تهران در برابر تهدیدکنندگان دولت واکنشی نشان ندهد، به معنای این است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده تا «امور خلاف قانون‌شان را پی‌گیری کنند.»

جوانفکر با تأکید بر این‌که واکنش به این سخنان «وظیفه دولت نیست» بلکه دادستان باید به آن رسیدگی کند، افزود: «دولت در این ماجرا باید منتظر واکنش دستگاه قضا باشد، چرا که با طرح اظهارات آقای ارضی و تهدید مسئولان به قتل، قطعاً احساسات مردم جریحه‌دار شده است پس فعلاً باید منتظر واکنش دادستان تهران به‌عنوان نماینده مدعی‌العموم به این قضایا باشیم.»

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، سه روز پیش گفته بود مشایی می‌تواند از این مداح شکایت کند اما جوانفکر گفت دولت معتقد است که دادستان تهران نماینده مدعی‌العموم است و باید رسیدگی کند.

یک بار پیش از این در فروردین‌ماه سال جاری دفتر ریاست جمهوری از منصور ارضی به دلیل آن‌چه که اهانت به اسفندیار رحیم مشایی عنوان کرد به مراجع قضایی شکایت کرده بود که در روز ۲۴ فروردین‌ماه منصور ارضی در مراسمی بار دیگر به رئیس دفتر احمدی‌نژاد حمله کرد و گفت: «این مشایی کسی است که دارد به دین خدا و به پیامبران خدا توهین می‌کند. می‌گوید آن‌ها مدیریت ندارند، فراری هستند. همه این‌ها را گفته و به نبوت ما اهانت کرده و ما هم اهانت می‌کنیم. همه پیامبران را مسخره کرده و بعد هم گفته «دین ایرانی». یواش یواش هخامنش و کوروش و داریوش را هم آوردند.»

مشایی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شدیدترین» تهدیدی است که تاکنون علیه این مقام دولت ایران مطرح شده است.

منتقدان دولت از مشایی و هم‌فکران وی به عنوان «جریان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانیت و ولایت فقیه» را «تضعیف» کنند.

موج انتقادات علیه مشایی و نزدیکانش پس از ماجرای برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با آن شدت گرفته است.

در دو ماه گذشته چندین نفر از نزدیکان مشایی بازداشت شده‌اند و شماری از چهره‌های اصول‌گرا نیز خواهان بازداشت مشایی شده‌اند.

با گسترده‌شدن انتقادات علیه مشایی، وی مدتی است که کمتر در نشست‌های هیأت دولت شرکت می‌کند.
 

Share