Share

با اینکه در مسابقه تیم‌های فوتبال ایران و سوریه که روز  ۱۴ شهریور برگزار شد باز هم زنان اجازه حضور نیافتند، وزیر ورزش و جوانان از تلاش برای ایجاد هم‌فکری و هماهنگی لازم به منظور فراهم شدن زمینه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها خبر داده است.

مسعود سلطانی‌فر گفته: «مطمئنم که مردم ما و هواداران‌مان به لحاظ فرهنگی در درجه‌ای از فهم و شعور و آگاهی هستند که ملاحظات فرهنگی را رعایت کنند، چون در گذشته هم که خانواده‌ها به استادیوم می‌رفتند ما هرگز مشکلاتی را دراین باره نداشتیم. اطمینان دارم هواداران حتماً حریم‌هایی را که باید رعایت شود، در نظر می‌گیرند.»

وزیر ورزش و جوانان گفته: «به مرور تلاش می‌کنیم با زمینه‌سازی، توجیه کردن و هماهنگی بین همه عناصر دست‌اندرکار بتوانیم شاهد حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها باشیم.»

از سوی دیگر یک نماینده مردم تهران گفته که از وزیر ورزش درباره حضور زنان در وزشگاه ها سوا خواهد کرد و گفته که پس از تعطیلات مجلس آن را تقدیم هیئت رئیسه خواهد کرد.

سیده فاطمه حسینی گفته: «در سوال خود از آقای سلطانی‌فر عنوان کردم که تاکنون جهت فراهم کردن شرایط مطابق با موازین اسلامی و در شأن بانوان کشورمان جهت حضور در ورزشگاه‌ها جهت تماشای رقابت‌های ورزشی چه برنامه‌ریزی و اقداماتی صورت گرفته است؟»

به گفته حسینی، او در شرح سوال نوشته: «همانطور که مستحضرید متاسفانه شاهد آن هستیم که شرط حضور زنان در ورزشگاه‌ها جهت تماشای مسابقات ورزشی داشتن تابعیت کشور تیم رقیب ایرانی است و با توجه به اینکه ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه ها در دوران تصدی وزارت جنابعالی استمرار یافته و این اقدام با اصول سوم، نهم و بیستم قانون اساسی مغایرت دارد تاکنون جهت فراهم کردن شرایط مطابق با موازین اسلامی و در شأن زنان کشورمان جهت حضور در ورزشگاه ها برای تماشای رقابت‌های ورزشی چه برنامه ریزی و اقدامی صورت گرفته است؟»

روز گذشته نمایندگان زن مجلس ایران با مجوز وزارت ورزش برای تماشای مسابقه ایران و سوریه دعوت شدند اما سایر زنانی که بیرون ورزشگاه تجمع کرده بودند، اجازه حضور نیافتند.

زنان ایرانی بیش از یک دهه است که برای ورود به استادیوم‌ها تلاش می‌کنند. تاکنون هیچ کدام از وعده‌هایی که مقامات مسوول درباره ایجاد امکان ورود زنان به استادیوم‌ها داده‌اند، محقق نشده است.

Share