Share

در پی تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در بازی فوتبال ایران و سوریه، معصومه ابتکار، معاون امور زنان رئیس جمهوری ایران گفته که با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها صحبت کرده است.

در روز دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه زنان سوری اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را داشتند اما زنان ایرانی محروم ماندند.

در روز دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه زنان سوری اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را داشتند اما زنان ایرانی محروم ماندند.

معصومه ابتکار در کانال تلگرام خود نوشت: «در مورد حضور خانم‌ها در استادیوم‌های ورزشی و حاشیه بازی فوتبال ایران و سوریه با توجه به تبعیضی که میان زنان ایرانی و سوری رخ داد، با آقای سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان صحبت کردم.»

روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور در چارچوب دیدارهای مقدماتی جام جهانی فوتبال، تیم‌های ملی ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی تهران دیدار کردند که در آن دیدار به زنان سوری اجازه ورود به استادیوم داده شد اما زنان ایرانی از این حق محروم ماندند. این رویداد بازتاب گسترده‌ای چه در ایران و چه در خارج از کشور یافت و بار دیگر موضوع محرومیت زنان از حضور در ورزشگاه‌ها برجسته شد.

معصومه ابتکار در پیام خود افزوده است: «رایزنی‌ها برای هماهنگی با مراجع فرهنگی، انتظامی و اجرایی برای حل این مسئله در جریان است و امیدواریم به تدریج با حضور خانواده‌ها، مورد تعامل و حل و فصل قرار گیرد.»

روز چهارشنبه وزیر ورزش گفته بود که در تلاش است با هماهنگی بین همه عناصر زمینه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه فراهم شود.

او افزوده بود: «مطمئنم که مردم ما و هواداران‌مان به لحاظ فرهنگی در درجه‌ای از فهم و شعور و آگاهی هستند که ملاحظات فرهنگی را رعایت کنند، چون در گذشته هم که خانواده‌ها به استادیوم می‌رفتند ما هرگز مشکلاتی را در این‌باره نداشتیم.»

بیشتر بخوانید:

بازی ایران و سوریه: آیا همه نمایندگان زن به ورزشگاه می‌روند؟

Share