Share

نسرین ستوده، وکیل دادگستری در فیس بوک شخصی خود خبر داده که هفته پیش به درخواست محمدعلی طاهری و خانواده‌اش وکالت او را به عهده گرفته و دو روز قبل، ۲۵ شهریور به دادگاه انقلاب مراجعه کرده است. همزمان محمود علیزاده طباطبایی از اعتراض به حکم اعدام محمدعلی طاهری و ارسال پرونده به دیوان عالی کشور خبر داده است.

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

به گفته نسرین ستوده، هنگام مراجعه او به دادگاه انقلاب قاضی نبوده و بعد از یک ساعت و نیم انتظار بیرون آمده است. او سپس پس از باز شدن درهای ورودی که بین ساعت یک تا دو به کلی بسته می‌شود برای مطالعه پرونده مراجعه کرده است و قاضی گفته روز بعد مراجعه کند. او پس از خروج از دادگاه،  با خبر خبرگزاری مهر مبنی بر ارسال پرونده محمدعلی طاهری به دیوان عالی کشور مواجه شده است.

نسرین ستوده ابراز امیدواری کرده که به حق دفاع محمدعلی طاهری که به سنگین ترین مجازات محکوم شده است، احترام گذاشته شود. او گفته نقش وکلا دفاع از حق دفاع متهمان است.

محمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفته بود که روز شنبه ۲۵ شهریور به شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب مراجعه کرده و نزد قاضی احمدزاده اعتراض به حکم اعدام موکلش را ثبت کرده است. او روز یکشنبه ۲۶ شهریور هم برای پیگیری مراجعه کرده و به او گفته شده که یکی دو روز آینده پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌‌کنند.

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه پیش‌تر درباره این پرونده اعلام کرده بود که برای محمدعلی طاهری حکم اعدام صادر شده است.

طاهری از ۱۰ مرداد سال ۱۳۸۹ در زندان به‌سر می‌برد. او پیش‌تر هم به اعدام محکوم شده بود اما دیوان عالی کشور این حکم را نقض کرد.

عرفان حلقه که محمد علی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

این فعالیت‌ها در یک دهه گذشته در ایران بیشتر از قبل شده‌اند. جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر با عنوان‌هایی چون عرفان‌های انحرافی، عرفان‌های کاذب یا عرفان‌های نوظهور به مقابله با آن‌ها برخاسته است.

محمدعلی طاهری برای چه کسانی خطرناک است؟

Share