Share

سپاه پاسداران اعلام کرده که شامگاه گذشته یک بمب دست‌ساز ساعتی که در یکی از محله‌های نجف‌آباد در خودرویی کار گذاشته شده بود، خنثی شده است. مدیر کل امنیتی وزارت کشور اما می‌گوید این بسته لزوماً انفجاری – تروریستی نبوده و ماهیت آن در نیروی انتظامی در حال بررسی است.

تصویری که از خودروی بمب‌گذاری شده در نجف‌آباد در رسانه‌های داخلی منتشر شده

سرهنگ پاسدار سیف‌الله رشیدزاده به خبرگزاری‌های داخلی گفته است:

«نیروهای عملیات ناجا بلافاصله با کنترل منطقه و شناسایی موقعیت خودرو سواری، متوجه نصب بسته مشکوک مجهز به چراغ چشمک‌زن شدند. در پی این شناسایی، نیروهای لشکر زرهی ۸ نجف اشرف نیز به گروه های عملیاتی پیوستند.»

به گفته فرمانده‌ لشکر زرهی ۸ نجف اشرف بعد از یک ساعت تلاش، سرانجام گروه چک و ضربت لشکر زرهی نجف اشرف موفق شد بمب دست‌ساز را به بیرون از شهر، در فضای باز منتقل و آن را متفجر کند.

شایعاتی درگرفته بود مبنی بر اینکه بمب‌ کارگذاری شده در خودرو ناشناس، در نزدیکی منزل محسن حججی، پاسدار ایرانی که در دیرالزور اسیر شد و سپس سر او را بریدند، کار گذاشته شده است. سیف‌الله رشیدزاده اما این شایعات را تکذیب کرده است.

تصویری که از بمب‌دست ساز در نجف آباد در رسانه‌های داخلی منتشر شده

جواد زرین‌کلاه مدیر کل امنیتی وزارت کشور به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است این بسته لزوماً انفجاری – تروریستی نبوده و ماهیت آن در نیروی انتظامی در حال بررسی است.

۲۲ شهریور سپاه پاسداران اعلام کرد که یکی از سرکردگان داعش را در شهرک اندیشه در حوالی شهریار کرج دستگیر کرده است.

سرهنگ امین یامینی، فرمانده سپاه پاسداران شهریار به خبرگزاری بسیج گفته بود فرد بازداشت شده قصد داشته عملیات انتخاری گسترده‌ای را در ایام محرم سازماندهی کند. به گفته این فرمانده سپاه فرد دستگیر شده «در صدد بوده ۳۰۰ تروریست را برای انجام عملیات انتحاری در ایام سوگواری محرم سازماندهی کند.»

در ۱۷ خرداد سال جاری گروه دولت اسلامی (داعش) به مجلس شورای اسلامی و به مقبره آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی حمله کرد. ایران عربستان سعودی را متهم کرده بود که در این حملات دست داشته است.

سپاه پاسداران در پاسخ به حمله ۱۷ خرداد گروه دولت اسلامی (داعش) به تهران، ۲۹ خرداد سال جاری به دیرالزور در سوریه حمله موشکی کرد.

بیشتر بخوانید:

سپاه پاسداران: یکی از سرکردگان داعش در شهریار دستگیر شد

Share