Share

حسام سیروس، معاون تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد که در ایران حدود ۱۰۰هزار تشکل دینی وجود دارد.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

حسام سیروس روز دوشنبه ۲۷ شهریور ضمن اعلام این خبر به خبرگزاری مهر گفته است که تشکل‌های دینی تحت پوشش سازمان تبلیغات اسلامی شامل هیأت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، و انجمن‌های اسلامی می‌شوند.

او مداحان را جزء تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی به حساب نیاورد اما گفت سامانه طوبی، متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی، کارت شناسایی مداحی نیز صادر می‌کند.

به‌گفته او مداحان به سه سطح یک، دو و سه؛ «ذاکر» و «ستایشگر ملی و استانی» و «پیرغلام» تقسیم می‌شوند و برای صدور کارت به آن‌ها آزمون‌های شفاهی و کتبی گرفته می‌شود و «وزن علمی، فنی و مهارتی مداح» مشخص می‌شود.

سیروس درباره ثبت‌نام تشکل‌های دینی نیز گفت باید هر تشکل شاخص‌های مورد نیاز را داشته باشد و بتواند مجوز را از سامانه طوبی بگیرد و سامانه باید تأیید‌های لازم را انجام دهد.

حکومت ایران در تمامی دوره‌ها به دنبال تشکیل و ایجاد جامعه اسلامی بوده و مسئولان جمهوری اسلامی، برقراری جامعه اسلامی را از اهداف اصلی انقلاب می‌دانند. برای رسیدن به این هدف حکومت ایران تمام توان تبلیغاتی خود را برای تبلیغ و گسترش اسلام گذاشته و بودجه‌‌ای که در اختیار مؤسسه‌ها و نهادهای مرتبط با موضوعاتی همچون آموزش‌های دینی و قرآنی، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب و موضوعات دیگری از این دست قرار می‌دهد، بسیار بیشتر از هزینه‌هایی است که صرف مسائلی مانند اعتیاد، اشتغال‌زایی، فقرزدایی و … می‌شوند.

Share