Share

در دیدار و گفت‌وگوی فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق با فرمانده هوافضای سپاه پاسداران قرار شد که با توجه به برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان کمک‌های مستشاری سپاه به ارتش عراق ادامه یابد.

سردار پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و سپهبد ستاد انور حمد امین فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق

سپهبد ستاد انور حمد امین فرمانده نیروی هوایی ارتش عراق صبح چهارشنبه ۲۹ شهریور با با سردار پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه دیدار و گفت و گو کرد. حاجی‌زاده به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که یکی از موضوعات مورد بحث در این دیدار، برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان بود.

«در این دیدار مباحث و موضوعاتی پیرامون وضعیت اقلیم کردستان و پیامدها و نتایج منفی اجرای همه‌پرسی مورد بحث قرار گرفت، دوران “پس از داعش” در عراق به عنوان دغدغه‌ای مشترک مورد تبادل نظر و گفت و گو قرار گرفت.»

قرار است همه‌پرسی استقلال کردستان ۲۵ سپتامبر برگزار شود. مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق روز گذشته در همایشی در شهرستان سوران به دولت حیدر عبادی سه روز مهلت داده که جایگزینی «مفید و مؤثر» برای همه‌پرسی استقلال کردستان پیشنهاد دهد. بارزانی گفته است که خط سبز عراق، خط قرمز مذاکرات در پیش روی با بغداد است.

خط سبزی که بعد از سقوط صدام حسین پل بریم، حاکم مدنی آمریکایی در عراق ترسیم کرد، شامل شهرهای کرکوک، خانقین و مخمور  نمی‌شود. دولت مرکزی عراق انتطار دارد که کردها بعد از نبرد موصل و پیروزی بر داعش از این مناطق عقب‌نشینی کنند.

به گفته فرمانده نیروی هوافضای سپاه قرار است با توجه به این تحولات کمک‌های مستشاری سپاه به ارتش عراق ادامه یابد.

بیشتر بخوانید:

ضرب‌العجل سه روزه‌ی بارزانی به دولت عراق

Share