Share

رئیس مجلس خبرگان می‌گوید در انتخابات ریاست جمهوری اخیر کسانی سپاه پاسداران را به تفنگدار تشبیه کردند. او معتقد است حمله به سپاه پاسداران حمله به ولایت فقیه است.

احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری

احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری

احمد جنتی سه‌شنبه شب ۲۸ شهریور در سخنانی در مراسم شام مجلس خبرگان رهبری به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اشاره کرد و گفت در این انتخابات به سپاه پاسداران حملات زیادی شد.

او گفت: «عده‌ای پیدا شده‌اند که با ولایت فقیه مشکل دارند و برای این مسئله به سپاه حمله می‌کنند.»

رئیس مجلس خبرگان افزود: «در انتخابات اخیر چه حرف‌هایی علیه سپاه زده شد و به سپاهی‌ها لقب تفنگدار دادند در حالی که من همان زمان نامه‌ای نوشتم و گفتم مگر تفنگدار بودن بد است؟»

اشاره جنتی به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در تاریخ ۲ تیرماه سال جاری است که در آن روحانی سپاه پاسداران را با یک دولت تفنگ به دست مقایسه کرده بود که عرصه را برای رقابت آزاد تنگ کرده است. یک ماه بعد، در دیدار ۲ مرداد روحانی با فرماندهان ارشد سپاه، از اختلافات دامنه‌دار بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نشانی باقی نمانده بود.

احمد جنتی در مراسم شام مجلس خبرگان افزود: «ما باید کاری کنیم که افرادی که چنین حرف‌هایی می‌زنند بدانند افراد متدین جامعه اگر طرفدار ولی فقیه هستند طرفدار چشم‌ها و بازوان ولی فقیه هم خواهند بود.»

او همچنین از «هدایت» نوجوانان در مدارس در این زمینه حرف زد و گفت: «اگر معلمی، سخنان ضداسلام، ضدانقلاب و ضدولایت فقیه می‌گوید باید به مقامات بالاتر اطلاع دهیم یا خودمان با او برخورد بکنیم.»

احمد جنتی همین سخنان درباره حمله به سپاه در انتخابات ریاست جمهوری را روز پنجم مردادماه سال جاری، در دومین جلسه مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تکرار کرده بود.

Share