Share

سپاه پاسداران و حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) اعلام کردند که ده‌ها تن از یکدیگر را در مرزهای سردشت کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ حمید احمدی یکی از فرماندهان سپاه گفته است، ۳۰ تن از اعضای پژاک کشته شدند.
این درگیری روزهای ۱۱ و ۱۲شهرویور ماه در مناطق مرزی شهرستان سردشت واقع در استان آذربایجان غربی رویداده است.
حمید احمدی هم‌چنین افزوده است: «به دلیل ماه مبارک رمضان و درخواست‌هایی که اداره محلی کردستان از ما داشت، فرصتی یک ماهه به گروهک تروریستی پژاک دادیم تا درست فکر کنند، درست تصمیم بگیرند و خودشان از مرزهای ایران خارج شوند.»
در‌‌ همان حال پژاک در تارنمای رسمی خود از کشته شدن ۷۶ تن از نیروهای سپاه پاسدارن در این درگیری خبر داده است.
پژاک گفته، ۸ تن از افراد کشته شده از مردم کرد وابسته به سپاه بوده‌اند، اما سپاه تنها کشته شدن دو تن از آنان را تائید کرده است.

پژاک در تارنمای رسمی خود از کشته شدن ۷۶ تن از نیروهای سپاه پاسدارن در این درگیری خبر داده است. اما سپاه تنها کشته شدن دو تن از آنان را تائید کرده است

پیش‌تر تارنمای کردستان و کرد ارگان رسمی حزب دمکرات نوشته بود، سه تن از افراد سپاه به نام‌های عمر بلاوی، مصطفی حسن سرسپی و عبدالله گورانگان در این درگیر کشته شدند.
از سوی دیگر دوزدار حمو یکی از مسئولان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) به تارنمای کردی زبان روداو گفته است، نیرو‌هایشان در حال آماده باش هستند و قصد دارند همراه با نیروهای پژاک با سپاه پاسدارن بجنگند.
اعلام آمادگی نیروهای پ.ک.ک برای مقابله با سپاه پاسدارن در حالی است که برخی از گزارش‌ها حاکی از زخمی شدن سه سرباز ترکیه در استان بدلیس توسط افراد نا‌شناس است.
هم‌زمان با درگیری سپاه و پژاک در مناطق مرزی سردشت، حملات توپخانه‌ای جمهوری اسلامی پس از توقف ۱۰روزه بار دیگر آغاز شده است.
روز ۱۲ شهریور ماه بر اثر گلوله باران مناطق مرزی یک فرد غیر نظامی به نام فرمان محمد داود در منطقه چومان استان اربیل کشته شد.
 پیش‌تر نیز سه تن از افراد غیر نظامی بر اثر حملات توپخانه‌ای نیروهای ایران در مناطق مرزی کشته شدند.
در هفته‌های اخیر ارتش ترکیه نیز مناطق مرزی کردستان عراق را مورد حملات هوایی خود قرار داد که در پی آن هفت عضو یک خانواده کشته شدند.
حملات ارتش ترکیه پس از کشته شدن هفت سرباز ارتش ترکیه در استان هکاری شروع شد.
ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرده، در حملات هوایی ارتش به مواضع پ.ک.ک در مناطق مرزی کردستان عراق در روزهای ۱۷ تا ۲۲ آگوست ۱۶۰ عضو این حزب کشته و بیش از صد نفر دیگر زخمی شده‌اند.
این در حالی است که احمد دنیس سخنگوی پ.ک.ک گفته، تنها سه نفر از نیرو‌هایشان در استان دهوک کردستان عراق کشته شدند.
گفته می‌شود پژاک شاخه کردستان ایران پ.ک.ک است، اما مسئولان دو حزب این موضوع را رد می‌کنند.

Share