Share

یک فعال سوری مخالف دولت سوریه همراه با دخترش در خانه‌شان در استانبول با ضربات چاقو به قتل رسیدند.

عروبه برکات و دخترش حلا

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، عروبه برکات، زن ۶۰ ساله و از فعالان سرشناس اپوزیسیون سوریه همراه با حلا برکات ۲۲ ساله پنج‌شنبه‌شب در خانه خود در بخش آسیایی استانبول مورد حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفتند.

این مهاجمان با ضربات چاقو این دو زن را از پای درآوردند.

خانواده برکات یکی از سرشناس‌ترین خانواده‌های سوری مخالف رژیم بعث سوریه هستند. آنها هم با بشار اسد، رئیس‌جمهوری فعلی در دمشق مبارزه کردند و هم در برابر حافظ اسد، پدر او.

عروبه برکات یکی از اعضای شورای ملی سوریه بود (که اکنون ائتلاف ملی سوریه خوانده می‌شود). حلا، دخترش در رادیو و تلویزیون ترکیه کار می‌کرد و یکی از سردبیران شبکه تلویزیونی اورینت بود که اخبار خاورمیانه را پوشش می‌دهد.

هنوز هیچ اظهارنظر رسمی درباره قتل این دو صورت نگرفته است، اما خانواده برکات و نیز فعالان سوری انگشت اتهام را به سوی رژیم دمشق نشانه گرفته‌اند.

ائتلاف ملی سوریه نیز در بیانیه‌ای نوشت: «دستان تروریسم و استبداد مظنون اصلی این جنایت بی‌شرمانه هستند.»

با این حال شیوه قتل آنها به شیوه ترورهای گروه «دولت اسلامی» (داعش) نیز شبیه است. گلوی قربانیان بریده شده است. آنها همچنین ۱۰ روز پیش از آن پیامی تهدیدآمیز به زبان عربی با لهجه تونسی در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده بودند.

داعش پیش از این چهار فعال سوری را در ترکیه به قتل رسانده و تلاش کرده تا فرد پنجمی را نیز ترور کند، اما دوبار ناموفق بوده است.


در همین زمینه

زندگی زیر سایه جنگ: سوری‌ها در خطر ترورهای فرامرزی

Share