Share

احمدرضا دستغیب، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ایران گفته «جریان انحرافی» برای ورود به مجلس نهم، «خرید رأی» را در سراسر کشور آغاز کرده است.

دستغیب در گفت‌وگو با روزنامه مردم‌سالاری چاپ تهران که چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰ منتشر شده، از «بن کتاب، وام کم بهره و پول نقد» به عنوان شیوه‌های خرید رأی نام برده است.

جریان انحرافی، توصیفی است که درباره اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران و همفکرانش به کار برده می‌شود. این «جریان» متهم شده که می‌خواهد ولایت فقیه و روحانیت را «تضعیف» کند.اتهامات امنیتی و اقتصادی نیز از دیگر مواردی است که علیه این جریان مطرح شده است.

پیشتر نیز شماری از نمایندگان مجلس گفته بودند «جریان انحرافی» قصد دارد دست‌کم ۱۵۰ کرسی مجلس نهم را به دست آورد.
احمدرضا دستغیب، ورود «جریان انحرافی» به مجلس را «خطری برای برای کل کشور» دانسته و افزوده اگر وابستگان به این جریان به مجلس راه پیدا کنند، «یک شبه مملکت را به دشمنان انقلاب اسلامی می‌فروشند.»

به گفته این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، همفکران «جریان انحرافی»، «صلاحیت» ورود به مجلس را ندارند و شورای نگهبان باید از ورود این افراد به مجلس «جلوگیری کند.»

بر اساس قوانین ایران، «صلاحیت» کسانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند، باید به تأیید شورای نگهبان برسد.
چند روز پیش نیز تارنمای «جوان آنلاین» وابسته به سپاه پاسداران ایران نوشت جریان «انحرافی» به شدت «تشنه قدرت» است و در انتخابات مجلس نهم به دنبال ایجاد «آشوب‌های جزیره‌ای» در شهرهای کوچک است.

همچنین آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ۹ شهریور امسال در خطبه‌های نماز عید فطر تهران گفت باید مراقب بود انتخابات، تبدیل به «چالشی برای امنیت کشور» نشود.

وی با یادآوری آنچه «تلاش دشمنان برای سوءاستفاده از انتخابات و ضربه زدن به امنیت کشور» عنوان کرد، به «مردم، مسئولان مختلف، منبرداران و فعالان سیاسی» هشدار داد که «مراقب چالش‌های ضد امنیتی و تلاش‌های دشمنان» باشند.
انتخابات نهمین دوره مجلس ایران ۱۲ اسفند سال جاری به‌طور سراسری در این کشور برگزار می‌شود.

 

Share