Share

مرحله سوم رزمایش «حیدر کرار» در مرزهای غربی ایران آغاز شده است. این مرحله از رزمایش ارتش جمهوری اسلامی در مرز پرویزخان یکی از مهم‌ترین دروازه‌های ارتباطی ایران و اقلیم کردستان عراق در حال انجام است.

پایانه مرزی پرویز خان

در این رزمایش، یگان‌های مختلف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی مانند واکنش سریع، متحرک هجومی و انبوهی از یگان‌های زرهی در حال انجام رزمایش‌اند. واحدهایی از ارتش عراق نیز با ارتش جمهوری اسلامی در این مرحله از رزمایش مشارکت می‌کند.

رزمایش مشترک نیروهای مسلح ایران و واحدهایی از ارتش عراق در مرز مشترک و در مناطق مرزی قصرشیرین تا مرز پرویزخان، مرز باشماق در مریوان و مرز تمرچین در پیرانشهر انجام می شود.

دو روز پیش مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح از برگزاری نشست فرماندهان نیروهای مسلح درباره ضررورت حفظ یکپارچگی عراق و مخالفت با همه‌پرسی استقلال کردستان خبر داده و گفته بود برای این منظور و برای برقراری امنیت در مرزهای غربی ایران با اقلیم کردستان عراق رزمایش مشترکی با ارتش عراق انجام می‌شود.

سعد الحدیثی، سخنگوی دولت عراق پنجشنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که دولت مرکزی عراق فعلاً در مقابله با اربیل به گزینه نظامی متوسل نمی‌شود و ترجیح می‌دهد با تدابیر قانونی و با محاصره اقتصادی اقلیم کردستان مانع جدایی کردستان از عراق شود. تصرف چاه‌های نفت کرکوک و انجام معاملات نفتی اقلیم کردستان از طریق دولت مرکزی عراق بخشی دیگری از تدابیر بغداد برای مقابله با همه‌پرسی استقلال کردستان است.

بیشتر بخوانید:

استقبال احزاب سیاسی اقلیم کردستان عراق از فراخوان آیت‌الله سیستانی

 

Share