Share

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از نابودی چهار هزار هکتار باغ در تهران، در سال‌های اخیر خبر داد. پیش از این هم شورای شهر تهران نسبت به نابودی باغ‌های این شهر هشدار داده بود اما عملاً این مشکل باقی ماند.

بر اثر ساخت‌وسازها فضای سبز تهران کمتر و کمتر می‌شود.

بر اثر ساخت‌وسازها فضای سبز تهران کمتر و کمتر می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) محسن هاشمی روز سه‌شنبه ۱۱ مهر در شورای شهر تهران علت نابودی این وسعت باغ را «خانه‌سازی در باغ‌ها» به جای تمرکز بر بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: «از احیای بافت فرسوده غافل شدیم.»

او گفت: «در تهران چهار هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد به جای این‌که بر روی احیای این بافت‌ها تمرکز کنیم، چهار هزار هکتار باغ را در تهران از بین بردیم.»

سه سال پیش هم شورای شهر تهران با انتقاد از عدم نظارت بر باغ‌‌های این شهر هشدار داده بود که تمام باغ‌های تهران در حال تخریب هستند و به‌جای آن‌ها برج ساخته می‌شود.

تا چند سال گذشته، بیش از ۳۰۰۰ هکتار از مساحت شهر تهران را باغ تشکیل داده بود؛ اما با توجه به تغییر کاربری باغ‌ها در سال‌های اخیر، در حال حاضر کمتر از ۵۰۰ هکتار از باغ‌های تهران باقی مانده است. این در حالی است که سرانه مورد نیاز برای هر شهروند تهرانی از فضای سبز شهر حدود ۱۵ متر است.

Share