Share

رئیس اقلیم کردستان و نخست‌وزیر او با پیام‌هایی درگذشت رئیس جمهور پیشین عراق را تسلیت گفته‌اند. رئیس جمهور و نخست‌وزیر ترکیه نیز پیام‌هایی صادر کرده‌اند.

جلال طالبانی رئیس جمهور پیشین عراق و رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در سخنانی که از تلویزیون اقلیم پخش شد از درگذشت جلال طالبانی، رئیس‌جمهور پیشین عراق ابراز تأسف کرد. بارزانی درگذشت طالبانی را به شهروندان کرد تسلیت گفت و پس از همدردی با هیرو ابراهیم احمد (همسر جلال طالبانی) یک هفته عزای عمومی اعلام کرد.

مسعود بارزانی در بخشی از این نطق تلویزیونی گفت: «بهترین راه برای وفادار ماندن به روح طالبانی و روح همه شهدای کردستان، تقویت اتحاد در راستای حرکت به سمت هدفی مقدس است که رهبران و شهدای ما به خاطر آن قربانی شدند».

نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه‌ای درگذشت جلال طالبانی را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: درگذشت طالبانی ضایعه‌ای بزرگ برای کردستان، عراق و سراسر منطقه است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه هم با هیرو و قباد طالبانی، همسر و پسر جلال طالبانی تماس گرفته و به آنها تسلیت گفته است.

بن‌علی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه نیز در پیامی به هیرو طالبانی، جلال طالبانی را یک سیاستمدار برجسته خواند. او در این پیام گفته است جلال طالبانی کمک شایانی به  توسعه روابط عراق با ترکیه کرده.

جلال طالبانی، رئیس جمهور پیشین عراق و رهبر اتحاد میهنی کردستان عراق سه‌شنبه ۳ اکتبر در هشتاد و سه‌سالگی در آلمان درگذشت. او در سال ۲۰۰۵ به عنوان رئیس‌جمهور عراق انتخاب شد و در سال ۲۰۱۰ نیز برای دور دوم در این سمت ابقا شد.

 بیشتر بخوانید:

جلال طالبانی درگذشت

 

 

Share