Share

در برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی مطالبی درباره جاسوسی زهرا اردشیر لاریجانی، فرزند صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران برای بریتانیا منتشر شده بود اما وزیر اطلاعات می‌گوید هیچ یک از اعضای خانواده رئیس قوه قضاییه در مظان اتهام جاسوسی یا اقداماتی از این‌دست نیستند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران سه‌شنبه شب ۱۱ مهر به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) «یگانه مرجع حرفه‌ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور» را معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات دانست و گفت این معاونت نیز «هیچ‌گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد» درباره هیچ‌یک از اعضای خانواده رئیس قوه قضائیه مشاهده نکرده است.

علوی هدف از انتشار چنین خبرهایی را «وارد آوردن آسیب به اعتماد مردم نسبت به مسئولان نظام» دانست.

وزیر اطلاعات همچنین خبرهایی مبنی بر دستور حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران برای رسیدگی به موضوع «اتهام جاسوسی یکی از بستگان رئیس دستگاه قضایی» را «از اساس دروغ» خواند.

پیش از این سایت «آمدنیوز» در تاریخ ۹ مهرماه جاری خبری به‌نقل از «یک منبع آگاه در حفاظت اطلاعات قوه قضائیه» منتشر کرده بود مبنی بر آن‌که زهرا اردشیر لاریجانی، فرزند رئیس قوه قضائیه ایران «با آموزش‌های جمع‌آوری پنهان که پیش‌تر در سفارت بریتانیا در تهران توسط مأموران امنیتی آن‌ها دیده، بولتن‌های فوق سری که در سه نسخه برای رؤسای سه قوه تهیه می‌شود را عکس‌برداری و در اختیار بریتیش کنسول در ایران و کالج ایتالیایی‌ها در خیابان فرمانیه تهران قرار داده است.»

«آمدنیوز» با اشاره به این‌که زهرا لاریجانی «در این مکان‌ها، جلسات متعددی را نیز به صورت هفتگی با مقامات این دو کشور به‌طور محرمانه برگزار کرده»، نوشته بود که فرزند صادق لاریجانی به دستور مستقیم وحید حقانیان، از مقامات بیت رهبری توسط نیروهای «اطلاعات سپاه» بازداشت شده و مقامات وزارت اطلاعات با غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در حال رایزنی هستند تا تحقیقات از دختر رئیس قوه قضائیه به اتهام جاسوسی برای غرب آغاز شود.

این سایت همچنین نوشته بود که دو نفر به نام‌های «خسروی» و «میلانی»، از مأموران حفاظت اطلاعات قوه قضائیه استان تهران در ارتباط با افشای این موضوع از چهار ماه پیش بازداشت شده‌ و زیر شکنجه قرار دارند.

روز گذشته، سه‌شنبه ۱۱ مهر نیز نادر قاضی‌پور، نماینده اصولگرای مجلس انتشار مطالبی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره تابعیت کانادایی علی لاریجانی، رئیس مجلس و سفر فرزندانش به این کشور را تکذیب کرد و خواستار برخورد وزارت ارتباطات با منتشرکنندگان این خبر شد.

علی مطهری، معاون رئیس مجلس نیز ضمن تکذیب این خبر گفت: «پسران آقای لاریجانی یکی طلبه و دیگری در تهران مشغول تحصیل است. پس این گونه مطالب به جایی نمی‌رسد.»

Share