Share

فاطمه هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گوید وصیت‌نامه‌ای که از پدرش در صداوسیما خوانده شد وصیت‌نامه آخر او نیست و هنوز وصیت‌نامه آخر پیدا نشده است.

فاطمه هاشمی رفسنجانی

فاطمه هاشمی رفسنجانی

فاطمه هاشمی در مصاحبه با «جهان صنعت» گفته است: «وصیت‌نامه‌ای که چند روز بعد از رحلت پدرم در رسانه ملی توسط محسن [هاشمی] قرائت شد، مربوط به سال ۷۹ است. یعنی آن وصیت‌نامه قدیمی بود و آیت‌الله‌ هاشمی در آن نوشته بودند که “وصیت‌نامه بعدی را می‌نویسم”، اما بعد از کلی جست‌وجو، وصیت‌نامه بعدی هیچ وقت پیدا نشد. نه در منزل و نه در دفتر کار پدرم هیچ اثری از آن نبود.»

او تأکید کرد که حدود چهار یا پنج سال پیش پدرش به همراه مادرش در حال نوشتن وصیت‌نامه‌ای بودند و حالا مایلند بدانند که آن وصیت‌نامه کجاست.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ۸۲ سالگی شامگاه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ در بیمارستان تجریش تهران درگذشت. گفته شد که او به اختلال ریتم مبتلا شده بود و در بیمارستان سکته قلبی کرد و تلاش پزشکان برای احیای قلب او بی‌نتیجه ماند.

فاطمه هاشمی در مصاحبه با «جهان صنعت» همچنین گفته است که پدرش در دفتر کار خود که مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، «مطالب مهمی را در گاوصندوق و چند کشو نگهداری می‌کرد» و وقتی او به آن‌جا رفته تا وسایل پدرش را به خانه بیاورد، با کشوهای خالی مواجه شده و «هیچ چیزی وجود نداشت».

او گفت: «همان موقعی که پدرم فوت شدند، آقایان آمدند و هرچه بود و نبود را با خودشان برداشتند و بردند.»

پس از مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، دفتر مشاوران او نیز بدون ارائه توضیحی پلمب شد و یاسر‌ هاشمی فرزند او در مصاحبه‌ای گفت: «یک کار نسنجیده‌ای در مجمع اتفاق افتاد و در روز سوم فوت حاج‌آقا بدون هیچ دلیلی تمامی دفاتر را پلمب کردند و هروقت هم جویا شدیم که دلیل این مسئله چه بوده، اعلام کردند از بالا دستور رسیده است. حتی از دفتر رهبری نیز پیگیری کردیم که آن‌ها هم گفتند ما چنین دستوری نداده‌ایم و آخر هم نفهمیدیم که این “بالا” کجا و چه کسی است!»

با گذشت نزدیک به یک سال از درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی هنوز مرگ او با حاشیه‌هایی همراه است.

در مردادماه سال جاری فائزه هاشمی، فرزند دیگر او گفته بود مرگ پدرش به‌حدی ناگهانی بود که «ناخودآگاه ابهاماتی را نه تنها برای جامعه بلکه برای فرزندان نیز به‌وجود می‌آورد.»  او افزوده بود شورای امنیت اقداماتی در این زمینه کرده «ولی نتیجه خاصی برای خانواده محرز نشده است و البته ابهام وجود دارد.»

پس از نوروز امسال چهار نفر از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی ممنوع‌الخروج شده‌اند.

در این زمینه:

واکنش‌های داخلی و خارجی به درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی

Share