Share

وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور ایران خواهان برخورد قضایی با منصور ارضی، مداح مذهبی شده است.

 

به گزارش تارنمای اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری ایران، علی‌اصغر حسینی، وکیل مشایی طی نامه‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، منصور ارضی را به جرم «تهدید به قتل» متهم کرده است.
ارضی در مرداد سال جاری طی یک سخنرانی در تهران گفت: «هر کس اسفندیار رحیم‌مشایی را به قتل برساند، به او پول خواهد داد.»
این مداح درباره مشایی گفته بود: «فعلاً قایمش کردن، بچه‌ها پیداش کنن می‌کشنش. فعلاً این یهودی امت در هزاران حصار قرار گرفته، گفتم هر کی بکشتش پولشو من می‌دم، خدا شاهده نه اینکه حالا مثلاً بگم… چون اینا خطرناکن، اینا بیان روی کار نمی‌دونی با دین جوونا چه کار می‌کنن…»
وکیل مشایی افزوده سخنان ارضی باعث شده تا در سطح بین‌المللی این‌گونه به نظر برسد که در ایران، مداحان و روضه‌خوانان می‌توانند فتوای قتل یک مقام ارشد دولتی را صادر کنند.

علی‌اصغر حسینی، وکیل مشایی طی نامه‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، منصور ارضی را به جرم «تهدید به قتل» متهم کرده است

علی‌اصغر حسینی همچنین نوشته اگر دادستانی به شکایتی که سال گذشته به دلیل سخنان «توهین‌آمیز و هجوآلود» ارضی در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شد، رسیدگی می‌کرد، «شاهد تکرار این اظهارات به نحو شدیدتر و با بی‌پروایی بیشتر نبودیم.»

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محموداحمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران نیز سه‌شنبه اول شهریور ۱۳۹۰ به روزنامه اعتماد چاپ تهران گفت اگر دادستان تهران در برابر تهدیدکنندگان دولت واکنشی نشان ندهد، به معنای این است که به آن‌ها «چراغ سبز» نشان داده تا «امور خلاف قانون‌شان را پی‌گیری کنند.»
جوانفکر با انتقاد از «بی‌تفاوتی» دادستان تهران در برابر تهدیدی که علیه مشایی مطرح شده، خواهان اقدام وی شده بود.
دادستان تهران چند روز پیش از سخنان جوانفکر گفته بود مشایی می‌تواند از این مداح شکایت کند اما جوانفکر گفته دولت معتقد است دادستان تهران نماینده مدعی‌العموم است و نباید منتظر شکایت دولت بماند.
مشایی در چند ماه گذشته به شدت از سوی چهره‌های اصول‌گرا مورد انتقاد گرفته است. سخنان منصور ارضی «شدیدترین» تهدیدی است که تاکنون علیه این مقام دولت ایران مطرح شده است.
منتقدان دولت از مشایی و هم‌فکران وی به‌عنوان «جریان انحرافی» نام می‌برند و آن‌ها را متهم می کنند که قصد دارند «اسلام، روحانیت و ولایت فقیه» را «تضعیف» کنند.
موج انتقادات علیه مشایی و نزدیکانش پس از ماجرای برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و مخالفت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با آن شدت گرفته است.

 

Share