Share

رضا اردکانیان که در وزارت نیرو سابقه مدیریت و معاونت وزیر نیرو را دارد از سوی حسن روحانی، به‌عنوان گزینه نهایی برای تصدی وزارت نیرو انتخاب شده است.

رضا اردکانیان در وزارت نیرو سابقه مدیریت و معاونت وزیر نیرو را دارد

رضا اردکانیان در وزارت نیرو سابقه مدیریت و معاونت وزیر نیرو را دارد

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روز دوشنبه ۱۷ مهر این خبر را به نقل از یک منبع آگاه منتشر کرده و نوشته است رضا اردکانیان به همین منظور به تهران سفر کرده است.

با این حال ایسنا نوشته است که دست‌کم تا پایان این هفته خبری از معرفی گزینه نهایی وزارت نیرو به نمایندگان مجلس نخواهد بود.

روحانی پیش از این حبیب‌الله بیطرف را به‌عنوان وزیر پیشنهادی نیرو به مجلس معرفی کرده بود اما مجلس در جلسه ۲۹ مرداد به او رأی اعتماد نداد.

بیطرف در دو دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی وزیر نیرو بود و در روزهای پیش از رأی اعتماد مجلس به دلیل کارنامه‌اش در زمینه سدسازی در زمان وزارت مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.

رضا اردکانیان ۵۹ ساله متولد یزد است و قبلاً در وزارت کشور به‌عنوان معاون وزیر در هماهنگی امور عمرانی و در وزارت نیرو به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی، قائم مقام وزیر نیرو  و معاون وزیر در امور آب قعالبت کرده است.

حسن روحانی برای وزارت علوم نیز وزیری معرفی نکرده است و دو وزارتخانه نیرو و علوم توسط سرپرستان اداره می‌شود.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت دوازهم ۲۸ شهریورماه اعلام کرد که گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم احتمالاً در مهرماه معرفی خواهد شد.

Share