Share

حدادعادل معتقد است که «جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی» از راه‌های فرهنگی و فکری است و «دشمن می‌خواهد ریشه دین را در کشور بسوزاند».

غلامعلی حدادعادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

غلامعلی حدادعادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

غلامعلی حدادعادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام چهارشنبه ۱۹ مهر در دوازدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان این‌که «دشمنان می‌خواهند حلقه اتصال انقلاب و مردم را از بین ببرند»، گفت: «دشمنان به شیوه‌های فرهنگی همچون چاپ کتاب، مقاله، مجله، فیلم سینمایی و رسانه‌های مجازی، می‌خواهند دین را از انقلاب و ملت جدا کرده و اعتماد و اعتقاد مردم را سست کنند.»

او «درگیر کردن افراد به غرائض جنسی، مفاسد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولان و بین شیعه و سنی و فارس و ترک» را از جمله «توطئه‌های دیگر دشمنان» دانست و افزود: «به‌تازگی نیز در کردستان عراق دشمنان می‌خواهند برای براندازی نظام اسلامی، اقدامات عملی انجام دهند.»

همه‌پرسی استقلال کردستان ۲۵ سپتامبر / ۳ مهر برگزار شد و ۹۲،۷۳ درصد به جدایی اقلیم از عراق رأی دادند. ایران از جمله کشورهایی است که با این همه‌پرسی مخالف است و دولت اقلیم کردستان را برای لغو این همه‌پرسی تحت فشار قرار داده است.

حداد عادل از این هم فراتر رفت و «ایجاد اختلاف بین خانواده‌ها و بالا رفتن آمار طلاق در جامعه» را از دیگر اهداف دشمنان «برای سست کردن بنیاد خانواده در کشور» دانست و از مردم خواست نسبت به این مسائل، توجه و حساسیت داشته باشند.

به‌گفته محمدباقر عباسی مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال ایران طلاق در کشور آهنگ رو به رشد داشته است. در سال ۱۳۸۰ میزان عمومى طلاق ۱،۱ بوده و اکنون به ۲,۱ رسیده و رقم خالص آن ۴ است یعنى به ازاى هر هزار زن متأهل، ۴ طلاق در سال اتفاق می‌افتد.

رهبر و مقامات جمهوری اسلامی همواره از «توطئه دشمنان انقلاب» سخن می‌گویند و هرگونه مقاومت و یا رویکرد جامعه را که با شعایر اسلامی و یا دستورات آن‌ها منطبق نباشد نشانه‌ای از تلاش «دشمنان» برای نابودی انقلاب می‌دانند.

Share