Share

حسین تاج، وکیل احسان مازندرانی روزنامه نگار زندانی، از اعتصاب غذای اعتراضی موکل خود خبر داده است. او علت این اقدام اعتراضی را اشتباه اجرای احکام، دادستانی و اوین و مخالفت بدون دلیل دادستان تهران با مرخصی موکلش اعلام کرده است.

احسان مازندرانی

حسین تاج خبر اعتصاب غذای موکلش را در توییتر خود اعلام کرده  و نوشته است: «احسان مازندرانی در اعتراض به اشتباه اجرای احکام، دادستانی و اوین و مخالفت بدون دلیل دادستان تهران با مرخصی اش در سکوت اعتصاب غذا کرد.»

پیش‌تر  در گزارشی در خبرگزاری ایلنا حسن تاج گفته بود که موکلش به خاطر مشکلات جسمی و بیماری خود چیزی جز آب نمی‌تواند بخورد.

او درباره احتساب یک ماهی که موکلش به اشتباه آزاد شده بود، گفته:«هنوز کسی مسوولیت این اشتباه را برعهده نگرفته است. مسوولان ذیربط می‌گویند آن اشتباه تقصیر ما نبوده است و به نظر می‌رسد تنها زیان دیده از آن ماجرا موکل من باشد و این درحالی است که موکل صراحتاً و به‌طور مکتوب این اشتباه را اعلام کرده است لیکن مورد توجه قرار نگرفته و به همین خاطر درخواست ما آن است که این مدت زمان، جزو مدت حبس آقای مازندرانی محسوب شود.»

او در تاریخ ٢٣بهمن ماه  سال ۹۵ با اتمام دوره محکومیت و ابلاغ رسمی از زندان آزاد شده بود اما دوباره بازداشت شد.

به دنبال بازداشت مازندرانی، همسر او ملیحه حسینی مدارک رسمی مربوط به آزادی همسرش را در اینستاگرام خود منتشر کرد که به دنبال آن حساب کاربری او در این شبکه اجتماعی از دسترس خارج شد.

واکنش مسوولان به این مدارک از قول خانم حسینی این بوده که گفته‌ بودند در آزادی احسان مازندرانی اشتباه شده است. او در توییتر خود نوشته است:

«احسان مازندرانی ٢٣بهمن با اتمام دوره محکومیت و ابلاغ رسمی از زندان آزاد شد. امروز با یورش مأموران ساس {سازمان اطلاعات سپاه} بازداشت شد. دلیل بازداشت: {در آزادی‌اش} اشتباه کردیم.»

اجرای احکام دادسرای فرهنگ و رسانه نیز از اشتباه زندان اوین در آزاد کردن احسان مازندرانی خبر داده و گفته بود که محکوم، متواری بوده است.

احسان مازندرانی، فارغ‌التحصیل دانشکده خبر است که در سال ۹۲ و به دنبال روی کار آمدن دولت حسن روحانی، به مدیر مسوولی روزنامه فرهیختگان منصوب شد.

با کلید خوردن پروژه نفوذ در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اما او در یازدهم آبان ماه سال ۹۴ همراه با عیسی سحرخیز، آفرین چیت‌ساز، سامان صفر‌زایی و داود اسدی، دستگیر و مدتی بعد محاکمه شدند. مازندرانی بارها در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی پیش‌ از آن هم در اسفند سال ۹۱ و به دنبال موج بازداشت روزنامه‌نگاران در آن سال، در دفتر روزنامه اعتماد بازداشت شد و پس از حدود سه هفته با سپردن وثیقه از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

Share