Share

در پی احضار تعدادی از فعالان کارگری شهر سنندج طی روزهای اخیر، صبح امروز چهارشنبه ۱۹ مهر دو تن دیگر از فعالان به نام‌های سهراب جلالی و شریف ساعدپناه طی یک تماس تلفنی به اداره اطلاعات سنندج احضار شدند. از آن‌ها خواسته شده روز پنج‌شنبه ۲۰ مهر خود را به به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج معرفی کنند.

بنا بر اطلاعیه کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری روز ۱۵ مهر چهار فعال کارگری به نام‌های خالد و غالب حسینی، شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا  به اداره اطلاعات سنندج احضار شدند. روز بعد نیز حبیب الله کریمی، پیام محمدی نوره به همراه جمعی دیگر از فعالان کارگری و مدنی شهر احضار شده بودند.

 مظفر صالح‌نیا عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران است. این اتحادیه روز چهارم مهر ماه خبر دستگیری صالح‌نیا توسط ماموران وزارت اطلاعات در محل کار خود را منتشر کرده بود.

تعدادی از فعالان احضار شده در روزهای اخیر، پیش از این نیز بارها بازداشت شده‌اند. از جمله می‌توان به سید «خالد حسینی» و «سهراب جلالی» اشاره کرد. آن‌ها آخرین بار در پی تجمعاتی که در سال جاری درچند شهر از جمله سنندج در اعتراض به تعقیب کولبران و تیراندازی به آن‌ها برگزار شد، بازداشت پس از چندی آزاد شدند.

Share