Share

علیرضا گلی‌پور، عضو بنیاد ملی نخبگان کشور و دانشجوی دکتری رشته مهندسی برق در آلمان که از سال ۱۳۹۱ به دلیل جرائم امنیتی در زندان اوین زندانی است، از هشت روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این خبر را آزیتا قره‌بیگلو وکیل علیرضا گلی‌پور روز جمعه ۲۸ مهر اعلام کرد.

به‌گفته آزیتا قره‌بیگلو، علیرضا گلی‌پور از مشکلات جسمانی زیادی، از جمله مشکل قلب، کبد و خونریزی داخلی رنج می‌برد و اعتصاب او در اعتراض به بی‌اعتنایی مسئولان زندان به نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر است.

وکیل آقای گلی‌پور گفته است که او هفت کیلو وزن کم کرده است و پنج درجه هم افت فشار دارد.

علیرضا گلی‌پور در ۱۱ مهرماه ۱۳۹۱ به اتهام خروج اطلاعات محرمانه وزارت ارتباطات و قرارگاه‌های سپاه و وزارت اطلاعات و فسادهای اخلاقی و اقتصادی مسئولان نظام به اتهام جاسوسی به نفع کشور آمریکا و سازمان مجاهدین خلق توسط وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و اطلاعات نیروی انتظامی (ناجا) بازداشت شد و بارها تحت بازجویی قرار گرفت و در نهایت پرونده او به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب ارسال شد.

او در تاریخ ۳۰ فروردین ۹۵ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در مجموع به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری و ۱۶۴ ضربه شلاق محکوم شد.

گلی‌پور که ۳۱ سال سن دارد پیش از این در رویدادهای سال ۸۸ نیز بازداشت شده بود.

او یک بار نیز خردادماه سال گذشته در اعتراض به ارسال غیرقانونی پرونده خود به دیوان عالی کشور دست به اعتصاب غذا و اعتصاب دارو زد.

بیشتر بخوانید:

علیرضا گلی‌پور در زندان دست به اعتصاب غذا زد

Share