Share

مجید فراهانی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران می‌گوید شهرداری تهران با تورم نیروی انسانی مواجه است و بیش از سه برابر پست‌های سازمانی نیروی انسانی جذب این شهرداری شده است.

مترو تهران ـ عکس از آرشیو

مترو تهران ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید فراهانی، دوشنبه یکم آبان‌ماه ضمن بیان خبر گفت نیروی انسانی در شهرداری تهران باید ساماندهی شود و در منابع انسانی شهرداری خانه‌تکانی رخ دهد.

او گفت: «در برخی شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری با این پدیده مواجه هستیم که به‌طور مشخص در مترو ۴۰۰۰ نیروی مازاد وجود دارد که به آن‌ها لقب کارمندان بیکار را داده‌اند که فعالیت مشخصی ندارند و تنها حقوق می‌گیرند.»

به‌گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران «این افراد صبح به صبح کارت زده و حقوق دریافت می‌کنند، اما بهره‌وری و ارزش افزوده‌ای برای شهرداری ندارند.»

همچنین در حال حاضر ۷۰ هزار نیروی استخدامی برای ۱۸ هزار پست سازمانی وجود دارد که براین اساس بیش از سه برابر پست‌های سازمانی، در شهرداری نیروی انسانی جذب شده است.

در دوران شهردار بودن محمدباقر قالیباف در تهران، نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس گفته بودند که در مترو تهران استخدام‌هایی صورت گرفته که بر اساس رانت و تبعیض‌آمیز بوده و به همین جهت شهرداری تهران و مترو باید پاسخگو باشند.

سال گذشته سازمان بازرسی کل کشور در گزارشی تفصیلی در مورد شرکت بهره‌برداری مترو تهران نسبت به جذب چهار هزار و ۲۰۰ نفر نیروی مازاد طی سال‌های ۹۱ و ۹۲ اعلام تخلف کرد.

Share