Share

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران از محکومیت « یک عامل موساد»، سازمان اطلاعات اسرائیل، به اعدام خبر داد.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران

جعفری دولت‌آبادی روز سه‌شنبه ۲ آبان در چهاردهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران بدون آن‌که نامی از فرد محکوم‌شده ببرد در توضیح اتهامات او گفت یکی از اقدامات او «اعلام نشانی و برخی مشخصات ۳۰ نفر از افراد شاخص پروژه‌های تحقیقاتی، نظامی و هسته‌ای» به افسران اطلاعاتی موساد بوده است.

دادستان تهران مجید شهریاری و مسعود علی‌محمدی را از جمله کسانی دانست که توسط فرد مزبور شناسایی شده و سپس ترور شدند.

مجید شهریاری، استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی ایران و طراح محاسبات ساخت صفحه سوخت ۲۰ ‌درصدی سانتریفیوژهای ایران در آذرماه ۱۳۸۹، و مسعود علی‌محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران در دی‌ماه ۱۳۸۸ کشته شدند. مقامات ایرانی ترور این افراد را به نهادهای اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا نسبت دادند.

عباس جعفری دولت‌آبادی گفت فرد محکوم‌شده به اعدام «با بیش از هشت افسر اطلاعاتی موساد جلسات متعدد برگزار نموده و از این طریق، اطلاعات مرتبط با فعالیت سایت‌های نظامی، سازمان انرژی اتمی و بسیاری از اطلاعات حساس دیگر را در ازای دریافت دستمزد و اخذ اقامت در کشور سوئد به افسران اطلاعاتی موساد انتقال داده است.»

دادستان تهران جزئیات بیشتری از هویت این فرد ارائه نداد.

مسعود علی‌محمدی، مجید شهریاری، داریوش رضائی و مصطفی احمدی‌ روشن، چهار کارشناس فیزیک ایران بودند که در سال‌های گذشته در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای ترور شدند.

مجید جمالی فشی نخستین کسی بود که به اتهام این ترورها ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۱ در زندان اوین به دار آویخته شد. اتهام او قتل مسعود علی‌محمدی بود.

Share