Share

در روزهای اخیر دو بار نشست اعلام شده پارلمان اقلیم کردستان برگزار نشده است. در دستور کار پارلمان “قانون ریاست” اقلیم قرار دارد که حساسیت ویژه آن به وضعیت مسعود بارزانی می‌گردد.

پارلمان اقلیم کردستان

پارلمان اقلیم کردستان

به گزارش منابع کردی پارلمان اقلیم در روز یکشنبه ۲۸ اکتبر (۷ آبان) تشکیل جلسه خواهد داد و در این جلسه متنی از سوی مسعود بارزانی قرائت خواهد شد. در مورد مضمون این متن گمانه‌زنی می‌شود.

استناد سایت خبری “روداو” درباره موضوع قرائت چنین متنی − که از آن به عنوان “نامه” نام برده است − به گفته جعفر ایمنیکی در این باره است. ایمنیکی نایب رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق و عضو حزب دموکرات کردستان عراق است.

همین سایت به نقل از همین هورامی، مشاور ارشد مسعود بارزانی، نوشته است که بارزانی در نامه خود خطاب به پارلمان اعلام خواهد کرد که در صدد نیست خواهان تداوم ریاستش بر اقلیم کردستان شود. منابع کردی دیگر از قول همین هورامی نوشته‌اند که مسعود بارزانی به همچنان عنوان یک “مرجع عالی” باقی خواهد ماند.

از زمان عقب‌نشینی اجباری پیشمرگه‌ها از کرکوک و به دنبال آن عقب‌نشینی دولت اقلیم از طرح اعلام استقلال شایع شد که مسعود بارزانی از قدرت کناره‌ می‌گیرد. این شایعه در روزهای اخیر قوت گرفته و بر این پایه پیشاپیش به نامه مسعود بارزانی به پارلمان اقلیم به عنوان متن استعفا نام برده می‌شود.


در همین زمینه

Share