Share

هوای استان‌های کرمانشاه، کردستان و خوزستان به دلیل توده گرد و غباری که از مناطق مرزی وارد ایران شده همچنان آلوده است. هوای کرمانشاه در وضعیت بحران قرار دارد، هوای سنندج در وضعیت خطرناک گزارش شده و توده گرد و غبار در استان خوزستان نیز به سمت شمال حرکت کرده و وضع هوای اهواز را به تدریج بهبود داده. قرار بود مدارس و دانشگاه‌های اهواز به دلیل آلودگی هوا چهارشنبه ۱۰ آبان تعطیل باشند، اما با کمتر شدن میزان گرد و غبار مسئولان از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها صرف‌نظر کردند.

آلودگی هوا در کرمانشاه (عکس: آرشیو)

  • کرمانشاه

به گفته رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه هوای کرمانشاه برای دومین روز پیاپی در وضعیت بحران قرار دارد.

ثریا قربانی به خبرگزاری‌های داخلی گفته است غلظت ذرات گرد و غبار در هوای کرمانشاه تغییر چندانی نداشته و بین ۹۰۰ تا هزار میکروگرم بر متر مکعب هوا متغیر است.

به گفته رئیس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه شهرهای دیگر استان از جمله اسلام‌آباد غرب، دالاهو، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی نیز وضعیت خوبی ندارند و در شرایط بحران هستند.

  • سنندج

اداره امور آزمایشگاه‌های محیط زیست کردستان اعلام کرده که هوای سنندج به دلیل ورود گرد و غبار در شرایط خطرناک قرار دارد. آلودگی هوا در سنندج شش برابر حد مجاز گزارش شده است.

کژال حبیب زاده یادآوری کرده که کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی عروقی و گروه‌های حساس از رفت و آمد در شهر پرهیز کنند.

اداره کل هواشناسی کردستان اعلام کرده که به دلیل انتقال گرد و خاک عراق و سوریه به استان کردستان، کیفیت دید و هوا کاهش یافته اما به تدریج از روز چهارشنبه میزان این آلودگی کمتر خواهد شد.

  • خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از احتمال سرایت گرد و غبار به شمال خوزستان خبر داده است.

کیامرث حاجی‌زاده به خبرگزاری‌های داخل گفته است که توده گرد و غبار از مناطق مرزی وارد استاد خوزستان شده اما در حال حاضر میزان غلظت گرد و غبار در اهواز کمتر شده.

مدیریت بحران خوزستان به فرمانداران هر شهرستان اعلام کرده که چنانچه میزان غلظت گرد و غبار از حد مجاز بگذرد، نسبت به تعطیلی مدارس و ادارات اقدام کنند.

Share