Share

با استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در سفرش به عربستان سعودی، جبهه تازه‌ای در جنگ نیابتی ایران و عربستان سعودی گشوده شده. رهبران سیاسی لبنان نگران‌اند. حسن روحانی در گفت‌وگو با میشل عون همتای لبنانی خود به او قوت قلب داد.

خیابانی در محله طریق الجدیده، محله سنی‌نشین لبنان

به گزارش رسانه‌های داخلی شامگاه گذشته حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با میشل عون، رئیس جمهور لبنان خاطرنشان کرد که با کمک ارتش لبنان، «ملت لبنان» بحران اخیر را از سرمی‌گذرانند:

«بی‌تردید امروز نیز ملت بزرگ لبنان اجازه نخواهند داد لبنان به میدانی برای نزاع قدرت‌های بیرون از این کشور و فرصتی برای حضور مجدد تروریست‌ها  تبدیل شود. بی‌تردید با مدیریت، درایت و تجربیات ارزشمند شما و هوشیاری ملت و ارتش لبنان، به خوبی ثبات در آن کشور حفظ خواهد شد.»

میشل عون با اشاره به استعفای سعد حریری گفت:

«وضعیت کنونی هر چند دشوار است اما آرامش و ثبات در لبنان برقرار است و مردم نسبت به این تحولات کاملا هوشیارند.

رییس جمهور لبنان همچنین ابراز امیدواری کرد که در فرصتی مناسب از تهران دیدار کند.

سعد حریری شنبه ۴ نوامبر/ ۱۳ آبان در سفرش به عربستان سعودی به طور غیرمنتظره‌ای در اعتراض به مداخلات حزب‌الله لبنان در کار دولت از سمت نخست‌وزیری استعفا داد و لبنان را به ورطه یک بحران سیاسی ژرف کشاند. میشل عون، رئیس جمهور لبنان پذیرش استعفای حریری را به بازگشت او به لبنان و گفت‌وگو در این‌باره موکول کرده و از رهبران سیاسی لبنان خواسته است که برای حفظ امنیت و وحدت تلاش کنند.

بیشتر بخوانید:

عربستان سعودی: لبنان به ما اعلان جنگ داده

 

Share