Share

سعد حریری یک هفته پس از استعفا در گفت‌وگویی با یک شبکه لبنانی اعلام کرد که «به زودی به وطن» بازخواهد گشت.

سعد حریری، عکس از آرشیو

حریری در مصاحبه با «شبکه المستقبل» اعلام کرد که با اراده خودش در عربستان است و گفت: «اگر بخواهم عربستان را ترک کنم، همین لحظه می‌توانم این کار را انجام دهم».

او در این مصاحبه مجدداً اتهاماتی را به ایران و حزب‌الله لبنان وارد کرد و تأکید کرد «تهران در امور جهان عرب دخالت می‌کند و این چیزی است که باید خاتمه بیابد».

او در این مصاحبه از ملک سلمان، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد تشکر کرد و گفت آنها از صمیم قلب به دنبال ثبات و آزادی لبنان هستند.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان کمی پیش از این مصاحبه اعلام کرده بود که نباید به حرف‌هایی که حریری زده اطمینان کرد، چرا که ممکن است او این سخنان را با اراده‌ی آزاد بیان نکرده باشد. رئیس جمهوری لبنان هنوز استعفای نخست وزیر لبنان را به صورت رسمی تأیید نکرده است.

سعد حریری شنبه ۴ نوامبر / ۱۳ آبان  در سفرش به ریاض به طور غیرمنتظره از طریق تلویزیون عربستان سعودی استعفای خود را از سمت نخست‌وزیری لبنان اعلام کرد. او گفته بود به دلیل دخالت حزب‌الله لبنان و ایران در کار دولت استعفا می‌دهد.

از آن زمان تاکنون هیچ نشانه‌ای از حریری مشاهده نشده بود. در چند روز گذشته برخی مقام‌های لبنان از بازداشت او سخن گفتند و برخی ادعا کردند که او «گروگان» عربستان است. ریاض این اتهام‌ها را رد می‌کرد.


در همین زمینه

رویترز: عربستان از سازش حریری با حزب‌الله ناراضی بود

Share