Share

سومین جلسه رسیدگی به پرونده حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم بدون حضور او برگزار شد.

حمید بقایی (راست) در کنار محمود احمدی‌نژاد

حمید بقایی (راست) در کنار محمود احمدی‌نژاد

این جلسه دادگاه صبح چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه با حضور عادل حیدری وکیل‌مدافع حمید بقایی در دادگاه کارکنان دولت برگزار شد.

بقایی به جای حضور در جلسه سوم دادگاه با بدرقه محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران به زیارت شاه‌عبدالعظیم شهرری رفت. همفکران احمدی‌نژاد در شبکه‌های اجتماعی دلیل این حضور را «بست نشینی» عنوان کرده‌اند.

حمید بقایی ۱۸ تیرماه در مقابل خانه‌اش بازداشت و ۴ مرداد با قید وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی‌ از زندان آزاد شد. دلیل بازداشت بقایی ارسال احضاریه و حاضر نشدن او در دادسرا اعلام شد.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران یک روز پس از آزادی اخیر بقایی از زندان اعلام کرد که او را مجدداً با اتهامات جدید تحت تعقیب قضایی قرار داده است.

بقایی پس از آزادی از زندان به شدت از رسیدگی به پرونده‌های قضایی و وضعیت زندانیان انتقاد کرده و گفته بود قوه قضائیه ظلم کرده و «می‌دانید که به زودی سرنگون می‌شوید».

محمود احمدی‌نژاد بارها از حمید بقایی پشتیبانی کرده و بازداشت او را غیرقانونی دانسته بود.

دومین جلسه رسیدگی به پرونده بقایی ۳۰ مهرماه برگزار شد. بقایی در سخنانی هنگام ورود به دومین جلسه دادگاه خود به هر سه قوه و به‌ویژه به قوه قضائیه حمله کرد. او که به‌همراه علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد، به محل دادگاه آمده بود اسناد و مدارک خود را در یک زنبیل قرمز گذاشته بود و همین موضوع واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

بیشتر بخوانید:

حمید بقایی و وکیلش به دادسرا احضار شدند

Share