Share

کمیته پارالمپیک اعلام کرده بود که شهلا بهروزی‌راد، عضو تیم ملی قایقرانی معلولان در زلزله غرب ایران، ۲۵ نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده است. این ورزشکار ایرانی اما درگفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته است که او و اعضای درجه یک خانواده‌اش که ساکن کرمانشاه هستند در زلزله یکشنبه ۲۱ آبان آسیب ندیده‌اند و ۲۵ نفری که در سرپل ذهاب کشته شده‌اند، از اقوام دور او بوده‌اند.

شهلا بهروزی‌راد، عضو تیم ملی قایقرانی معلولان

کمیته ملی پارالمپیک صبح چهارشنبه ۲۴ آبان اعلام کرد که ۲۵ نفر از اعضای خانواده و اقوام شهلا بهروزی‌راد در زلزله ۷.۳ ریشتری یکشنبه ۲۱ آبان در سرپل ذهاب جان خود را از دست داده‌اند. ابتدا خبرگزاری‌های ایسنا و تسنیم این خبر را منتشر کردند و سپس در دیگر رسانه‌های داخلی هم بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد. اما چند ساعت بعد عضو تیم ملی قایقرانی معلولان این خبر را تکذیب کرد. او به خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است:

«من و خانواده‌ام ساکن کرمانشاه هستیم و تمام اعضای خانواده درجه یک من در سلامت کامل به سر می‌برند و آسیبی از زلزله اخیر ندیده‌اند. البته ۲۵ نفری که در جریان زلزله اخیر در سرپل ذهاب فوت کردند، از اقوام و آشنایان دور من بودند.»

در زلزله‌ای که شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان غرب ایران را لرزاند تاکنون ۴۷۴ کشته و ۹۳۸۸ زخمی شده‌اند. مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که بسیاری از روستائیان در زیر آوار مدفون شده‌اند و به همین جهت تعداد کشته شدگان افزایش خواهد یافت.

شهلا بهروزی‌راد عضو تیم ملی قایقرانی معلولان «با تمام کسانی که خانواده‌های خود را در زلزله کرمانشاه از دست داده‌اند» ابراز همدردی کرده است.

شهلا بهروزی‌راد در مسابقات قایقرانی آب‌های آرام قهرمانی جهان- چک که شهریور سال جاری در بخش‌های پاراکانو و کایاک و کانوکانادایی برگزار شد مقام پنجم را به دست آورد. این ورزشکار ایرانی در سرپل ذهاب متولد شده و در این شهر پرورش پیدا کرده است.

بهروزی‌راد در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو نیز به عنوان ملی‌پوش ایران پارو زد.


این خبر ابتدا با تیتر « ۲۵ عضو خانواده قهرمان قایقرانی ایران در زلزله غرب ایران کشته شده‌اند» منتشر شده بود. بعد از آنکه شهلا بهروزی‌راد اطلاعیه «کمیته ملی پارالمپیک» را تکذیب کرد، تیتر و محتوای خبر تغییر کرد.


بیشتر بخوانید:

زلزله در غرب ایران: هزاران نفر زیر سقف آسمان شب را به صبح رساندند

 

Share