Share

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت، روز گذشته، جمعه ۱۵ مهر ماه پس از هشت ماه حبس خانگی به صورت سرزده به خانه پسرش منتقل شد و توانست در حضور ماموران امنیتی با خانواده‌اش ملاقات کند.

محمد حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی با اعلام این خبر در صفحه فیس‌‎بوکش، نوشته است در حالی که مادر و برادرانش به مناسبت وروود دختر وی به دانشگاه و هم‌زمان با شب تولد مهدی کروبی، در خانه وی مهمان بودند، شش مامور امنیتی پدرش را به آنجا آوردند و اجازه دادند که برای یک ساعت در حضور آنها کنار هم باشند.

وی با بیان اینکه پدرش "روحیه و حال خوبی" داشت و فقط «مقداری لاغر» شده بود، نوشته است که او دلیل لاغر شدنش را پیاده‌روی بیشتر از دو ساعت در آپارتمان محل حبسش عنوان کرده است.
مهدی کروبی همچنین گفته است که چند شب قبل به یک مرکز درمانی برای چکاب رفته و «تقریبا یک چکاب کامل» از وی صورت گرفته است.
 

محمد حسین کروبی با اشاره به تغییر مسئولان امنیتی که وظیفه نگهداری از مهدی کروبی در حبس خانگی را برعهده دارند، از قول آن‌ها مبنی بر "بهتر" شدن وضعیت پدرش و انتقال وی در ۱۰ روز آینده به منزلی در منطقه شمیران تهران خبر داد.

 

محمد حسین کروبی: در حالی که مادر و برادرانم به مناسبت وروود دخترم به دانشگاه و هم‌زمان با شب تولد پدر در خانه ما مهمان بودند، شش مامور امنیتی پدرم را به آنجا آوردند و اجازه دادند که برای یک ساعت در کنار هم باشیم

مهدی کروبی پیش از این با اعتراض به "تصرف" مجتمع مسکونی محل زندگی‌اش و ایجاد مشکل برای دیگر همسایگان، خواهان انتقال به مکان دیگری شده بود تا مالکان سایر واحدهای مسکونی این مجتمع بتوانند به محل زندگیشان بازگردند. در پی این درخواست، فرزندان مهدی کروبی یک منزل مسکونی در جماران برای پدرشان تهیه کرده بودند که با این خواسته آن‌ها موافقت نشد و وی به مکان دیگری منتقل شده بود.

 

به گفته محمد حسین کروبی، ماموران امنیتی جدید همچنین قول داد‌ه‌اند که مهدی کروبی هفته‌ای یک بار به صورت چرخشی با اعضای خانواده‌اش ملاقات کند.
 

با این وجود آن‌ها با در اختیار قرار دادن روزنامه و کتاب برای این نامزد معترض به انتخابات موافقت نکرده و گفته‌اند که باید "مسئولان اجازه دهند."
 

به گفته فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، وی از ابتدای حبس تاکنون، از کلیه حقوق اولیه یک زندانی مانند حق داشتن هواخوری، حق ملاقات، داشتن کتاب و روزنامه، محروم بوده است.
 

مهدی کروبی و فاطمه کروبی از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند. چندی پیش با تغییر محل حبس مهدی کروبی و تعیین آپارتمانی کوچک و یک خوابه برای وی، از ورود فاطمه کروبی به این منزل ممانعت شد و از آن پس مهدی کروبی با حضور چند مامور امنیتی در این منزل نگهداری می‌شود.
 

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز هم‌زمان با مهدی کروبی و فاطمه کروبی در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.
 

راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ماه به دعوت مهدی کروبی و میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت به پشتیبانی از مردم تونس و مصر برگزار شد که طی آن دو نفر کشته، ده‌ها نفر زخمی و گروه بسیاری بازداشت شدند.

Share