Share

محمود صالحی، فعال کارگری که روز ششم آبان ماه در راه عزیمت از بیمارستان به خانه توسط ماموران لباس شخصی دستگیر و زندانی شده بود، به دنبال وخامت شدید حال و وضعیت جسمانی‌اش، بعدازظهر روز پنجشنبه دوم آذر از زندان آزاد شد.

هنوز روشن نیست آزادی او قطعی است یا او باید دوباره به زندان برگردد.

محمود صالحی پس از آزادی از زندان

محمود صالحی به هنگام دستگیری بیمار بود و بیماری او در زندان تشدید شده است. او یک بار در پی حمله قلبی در زندان به بیمارستان منتقل شد و در حالی که پایش با زنجیر به تخت بسته شده بود، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

صالحی با وجود مخالفت پزشک معالج و وعده دادستانی مبنی بر آزادی او به قید وثیقه، به زندان بازگردانده شده بود.

روز چهارشنبه اول آذر گزارشی درباره وخامت شدید حال صالحی در زندان منتشر شد. در این گزارش آمده بود صالحی دوشنبه شب ۲۹ آبان دوباره در زندان دچار تنگی نفس شده، از تخت به پایین سقوط کرده و گردن و کمرش آسیب دیده است، اما مورد معاینه و درمان قرار نگرفته و به حال خود رها شده است.

دستگیری دوباره محمود صالحی موجی از اعتراض فعالان اجتماعی در ایران و اتحادیه‌ها و تشکل‌های کارگری در خارج از ایران را در پی داشت.

کنفدراسیون جهانی اتحادیه‌ کارگری و چندین اتحادیه و سندیکای کارگری کشورهای مختلف با صدور بیانیه و نوشتن نامه‌هایی خطاب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و حسن روحانی، رییس جمهوری، خواستار آزادی محمود صالحی و سایر فعالان کارگری زندانی از جمله رضا شهابی شدند و از حکومت ایران خواستند حق ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری را به رسمیت بشناسد و به تعقیب و آزار فعالان کارگری پایان دهد.


در همین زمینه

Share